W zeszłym tygodniu (24 września) takie zajęcia przeprowadzono w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.
- Do tej pory odwiedziliśmy kilkanaście różnych szkół w województwie opolskim i śląskim. Przeprowadziliśmy zajęcia dla ponad 1200 uczniów, każdy z nich wyszedł z zajęć ze swoim wydrukiem. Chcemy w ten sposób podziękować tym placówkom oświatowym z którymi współpracujemy na co dzień - wyjaśnia Adam Bugiel z Klubu Młodego Technika. - Podczas prezentacji uczestnicy zajęć poznają technologię druku 3D oraz jej praktyczne zastosowania. W części warsztatowej dzieci pracują z wykorzystaniem prostych długopisów 3D przy pomocy których samodzielnie tworzą własne obiekty. Ponadto każde dziecko drukuje wybrany przedmiot na uprzednio zaprogramowanych stanowiskowych drukarkach 3D.
Jak zaznacza nasz rozmówca, wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS, MZ i MEN. Dzieci pracują przy indywidualnych stanowiskach, a wykorzystywany sprzęt jest dezynfekowany bezpośrednio przed każdymi zajęciami.
Zajęcia, które prowadzi Klub Młodego Technika wychodzą tak naprawdę naprzeciwko rozwiązaniom współczesnego świata. Mamy dzięki temu dostęp do nowoczesnego sprzętu na którym prowadzone są zajęcia z druku 3D. Klub prowadzi tez zajęcia z zakresu projektowania gier komputerowych. Jeśli ktoś w przyszłości myśli o informatyce, czy studiach inżynierskich, to jest to pierwszy krok w tym kierunku. Dzieci są wręcz zachwycone i pozostaje tylko wyrazić żal, że tego typu zajęć nie ma w programie nauczania szkoły podstawowej. Może kiedyś tego doczekamy - mówi dyrektor PSP nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu Paweł Masełko.
Przypomnijmy, Klub Młodego Technika działa od 2014 roku. Prowadzi zajęcia i kursy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat oraz kursy dla dorosłych. W swej działalności KMT skupia się na popularyzowaniu wiedzy technicznej oraz informatycznej, prowadząc warsztaty m.in. z druku 3D, programowania, robotyki i elektroniki.
Napisz komentarz
Komentarze