Joga powięziowa to ćwiczenia ciała i umysłu ukierunkowane specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. W ćwiczeniach nie rozciągamy mięśni bezpośrednio, ale poprzez rozluźnienie oplatającej ich tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie.
Joga powięziowa to także świadoma praca z ciałem o charakterze samorozwojowym. Jej zadaniem podstawowym jest zintegrowanie człowieka na poziomie struktury ciała, wyrażające się wyrównaną i zbalansowaną sylwetką wokół linii grawitacji oraz zintegrowanie ciała i umysłu, wyrażające się zdolnością do pełnego odczuwania i obecności w ciele i umyśle.
- Powięź to rodzaj tkanki łącznej wywodzący się od łacińskiego słowa oznaczającego „pasmo” lub „bandaż”, który otacza kości, mięśnie i narządy, pomaga nam utrzymać postawę, kontrolować pozycję ciała i wykonywać płynne, skoordynowane ruchy. Nasza powięź tworzy ważny organ czuciowy, podobnie jak skóra - tylko zamiast wchodzić w interakcje ze światem zewnętrznym, sieć powięziowa jest naszym połączeniem ze światem wewnętrznym - mówi Joanna Gajecka organizatorka zajęć, która jogą powięziową interesuje się od dość dawna. Stąd też zaproszenie Wojciecha Karczmarzyka do Kędzierzyna-Koźla.
- Kilka warsztatów i lekcji za mną. W naszej regularnej praktyce często używamy jej elementów, gdyż cenię jej moc działania. Wojtek umożliwił nam wszystkim poczuć to na wielu poziomach i w wielu płaszczyznach nie tylko w leżeniu. Za co mu serdecznie dziękujemy. Czas trwania w asanach w odpowiednim ułożenie ciała, w rozluźnieniu, odgrywa tu bardzo duża rolę, dlatego również będziemy poświęcać więcej uwagi i czasu na ten aspekt podczas naszych zajęć w Centrum Jogi w Koźlu. Dziękuję Wam wszystkim za ten wspólnie i pięknie spędzony czas w PSP nr 9, gdzie organizujemy nasze spotkania w każdą środę - dodaje Joanna Gajecka.
Napisz komentarz
Komentarze