Reklama
poniedziałek, 4 listopada 2024 18:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!

Praca w Policji to stabilna propozycja zatrudnienia z szybką emeryturą i relatywnie wysokimi zarobkami. O przyjęciu do Policji decyduje jednak wynik testów, które należy zaliczyć podczas rekrutacji. Tylko grupa nielicznych kandydatów będzie miała szansę ubrać mundur. Jak wyglądają testy? Tego dowiecie się w tym artykule.
Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!

Jacy kandydaci są poszukiwani do Policji?

Na samym początku warto wspomnieć o stresie, który towarzyszy większości wykonywanych przez policjanta obowiązków. Niemal nieustannie wiąże się to z zagrożeniem, które odbija się na zdrowiu psychicznym. Dlatego też poszukuje się kandydatów, których cechuje ponadprzeciętna odporność psychiczna.

Oprócz tego, od kandydata oczekuje się wysokiej sprawności fizycznej oraz możliwie jak najwięcej cech, które cechują idealnego kandydata do Policji. Takie cechy to m.in. odwaga, bezinteresowność czy chęć niesienia pomocy.

Jeżeli spełniacie powyższe wymagania, to śmiało możecie przystąpić do testów. Wiele osób jest również zainteresowanych potencjalnymi zarobkami policjanta. Więcej o nich możecie przeczytać na tej stronie - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/ile-zarabia-policjant-aktualne-zarobki-w-policji.

Testy do Policji – jak wyglądają? Krok po kroku

Testy do Policji nie należą do najłatwiejszych, aby zaliczyć je na wysokie ilości punktów to zdecydowanie trzeba się przyłożyć. Dzielą się one na cztery etapy, które weryfikują cechy i możliwości kandydata. Poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich etapów testów.

  1. TSF (Test Sprawności Fizycznej)

Test Sprawności Fizycznej to tor przeszkód złożony z siedmiu ćwiczeń. Maksymalny dopuszczalny próg zdawalności to ukończenie toru w czasie nie wyższym niż 1 minuta i 41 sekund. Im szybciej uda się ukończyć tor, tym wyższą liczbę punktów można otrzymać. Zdecydowanie warto przygotować się do tego etapu, gdyż w prosty sposób można uzyskać wysoką liczbę punktów na samym początku serii testów. 

  1. TWO (Test Wiedzy Ogólnej)

Testy Wiedzy Ogólnej zawiera 40 pytań zamkniętych. Każde z nich ma cztery możliwe odpowiedzi, gdzie tylko jedna z nich jest prawidłowa. Na rozwiązanie testu, kandydaci mają maksymalnie 40 minut. Na egzaminie można spodziewać się pytań m.in. o zasady funkcjonowania państwa, historię Polski czy podstawowe zagadnienia dotyczące prawa.

 

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne są zdecydowanie najtrudniejszą częścią egzaminu. Przede wszystkim dlatego, że nie da się do nich w pełni przygotować. Testy psychologiczne mają sprawdzić, jakie cechy charakteru i wzorce zachowań ma określony kandydat. Na tej podstawie kandydat otrzymuje określoną liczbę punktów.

Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy:

  • Test na inteligencję;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowę z psychologiem.

 

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap egzaminów polega na rozmowie przeprowadzanej przez dwóch policjantów i policyjnego psychologa. Mogą oni pytać o wiele różnych rzeczy. Ich głównym celem jest obserwowanie reakcji stresowych kandydata. Pamiętajcie, aby zachować zimną krew i nie dać się podpuścić egzaminatorom

 

.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych A Autor komentarza: HansTreść komentarza: "Biedny" Niemiec rozpoczął wojnę, a potem uciekał, bo tyle krzywd zdążył w parę lat wyrządzić, że dobrze wiedział, iż wreszcie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Ale i tak zdążył wywieźć kilkadziesiąt pociągów zagrabionych dzieł sztuki, złota i innych kosztowności, których do dziś nie oddał okradzionym narodom. Smutna prawda...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:05Źródło komentarza: Archeologiczna ciekawostka, czyli kozielskie czółno i toporki neolityczne. ZDJĘCIAAutor komentarza: stawikTreść komentarza: Muszą dojechać, przecież nie będą targać tych skrzynek z piwem z parkingu.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 14:05Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: RuchTreść komentarza: Może morsy zadbały by jeszcze o otoczenie dębowej i nie wjeżdżały na zakaz pod samą plaże.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:43Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: Ja kaziaTreść komentarza: Może ktoś zajmie się "cudem" XXI wieku tj.kontenerami zardzewiałymi przy stadionie koźle i między biedronką a Lidlem i hałdami śmieci pod nimi.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:15Źródło komentarza: Likwidacja kolejnych koczowisk w kędzierzyńskich lasach!Autor komentarza: ZzzzTreść komentarza: Gdzie to ranczo w Kędzierzynie Koźlu?Tylko dlaczego" ranczo"?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 11:41Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna