Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 08:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powstanie film dokumentalny poświęcony historii Chemika Kędzierzyn

O rozwoju ośrodka regionalnego Telewizji Polskiej, ofercie programowej dedykowanej szczególnie mieszkańcom powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego rozmawiamy z Mateuszem Magdziarzem, dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP3 Opole.
Mateusz Magdziarz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Opole

 

 

- Autonomiczny oddział Telewizji Polskiej powstał w Opolu w styczniu 2005 roku. Jak zmieniła się od tego czasu i rozwinęła redakcja opolska?

- Nie chcę recenzować pracy moich poprzedników i poprzedniczki. Wolę skupić się na suchych faktach. Kiedy objąłem ośrodek w 2016 roku, dysponował niewiele ponad pięciomilionowym budżetem. W 2021 roku to ponad 12 mln zł. W 2015 roku oferta programowa liczyła kilka stałych pozycji w ramówce. Od trzech lat utrzymujemy wskaźnik ponad 20 pozycji programowych, tak wiosną, jak i jesienią. Od 2005 roku do 2016 oddział nie produkował sportu na żywo. Obecnie pokazujemy na żywo PGNiG Superligę i Futsal Ekstraklasę. Na żywo pokazaliśmy awanse Odry Opole do II, a następnie I ligi.

- TVP Opole jest coraz bardziej dostępna w internecie. Czy to kierunek rozwoju na najbliższy czas?

- Dyfuzja treści to nieodzowny element telewizji. Jestem przekonany, że w przypadku telewizji regionalnej ma szczególne znaczenie. W ciągu ostatnich pięciu lat znacząco rozwinęliśmy nasze kanały online. Z ponad 85 tys. obserwujących jesteśmy liderem ośrodków regionalnych w portalu Facebook. Łączny czas odtwarzania materiałów filmowych za pośrednictwem fanpage TVP3 Opole w 2020 roku to 16 mln 300 tys. minut. Profil w 2020 roku docierał średnio do 215 tys. użytkowników dziennie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przybyło nam 10 tys. fanów. Ta platforma społecznościowa służy nam też do rozwoju serwisu www. W 2020 roku portal opole.tvp.pl odnotował 3,7 mln wyświetleń.

- Pan kieruje oddziałem od marca 2016 roku, jednak przygodę z dziennikarstwem rozpoczął o wiele wcześniej?

- Szczególnie dobrze wspominam czas spędzony w portalu 24opole.pl. Bardzo skromnym zespołem udowadnialiśmy wówczas, że chcieć to móc. W świat internetowej Opolszczyzny wprowadzał mnie Sebastian Błaszczyk. W rozmowach o portalu żartuję czasem, że historia zatoczyła spore koło. Sebastian opuścił przecież kiedyś TVP3 Opole, aby założyć własną redakcję. Ja opuściłem portal, aby finalnie trafić do telewizji.

- TVP Opole to nie tylko serwisy informacyjne, ale liczne programy, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Które chciałby pan szczególnie polecić mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla?

- Polecam wszystkie nasze programy! Szczególnie "Kurier Opolski". Zwiększenie liczby serwisów informacyjnych (cztery od poniedziałku do piątku oraz trzy w soboty i niedziele) pozwoliło na poszerzenie horyzontu o powiaty opolskie i odejście od praktyki skupiania się tylko na Opolu i jego najbliższym otoczeniu. Realizujemy dużo materiałów interwencyjnych z Kędzierzyna-Koźla.

- Z kamerami często gościcie w Kędzierzynie-Koźlu. Jakie tematy interesują reporterów TVP3 Opole w naszym mieście i powiecie?

- Kędzierzyn-Koźle to miasto ludzi aktywnych i wyjątkowo kreatywnych. Z przyjemnością nagłaśniamy akcje promujące zdrowy tryb życia czy profilaktykę zdrowotną. Utalentowani wokaliści i instrumentaliści z Kędzierzyna goszczą regularnie w programie „O!polskie o poranku”. Choć prawa telewizyjne do pokazywania ZAKSY ma konkurencja, to nie traktujemy klubu po macoszemu. W ostatnich dniach to nasze kamery pokazywały całej Polsce fetę siatkarzy po zwycięstwie w Lidze Mistrzów.

- Plany na najbliższe tygodnie, miesiące? Czego mogą spodziewać się widzowie?

- To, co na pewno zainteresuje kibiców piłki nożnej z Kędzierzyna-Koźla, to film dokumentalny poświęcony historii Chemika. Zdjęcia ruszą na przełomie czerwca i lipca. Z pewnością odwiedzimy też powiat kędzierzyńsko-kozielski w ramach wakacyjnego cyklu „O!polskie na żywo”. Na liście większych tegorocznych projektów, lecz niezwiązanych z Kędzierzynem, jest koncert upamiętniający Prymasa Tysiąclecia. W ramach większych inwestycji przygotowujemy zakup nowego wozu transmisyjnego, który znacznie poszerzy możliwości produkcyjne oddziału. W ciągu ostatnich pięciu lat musieliśmy nadrobić spore zaległości technologiczne i programowe. Nie osiadamy jednak na laurach. Przed zespołem TVP3 Opole kolejne wyzwania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dzidek 16.05.2021 23:41
no wreszcie w tv dowiemy się co prezes robił w młodości.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: anty onucaTreść komentarza: W Wołgogradzie też mają podobne pomysły.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 20:27Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: A może czasem lepiej nie informować o robieniu tak wiele dla tak niewielu...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:14Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Jaszcze nic tutaj nie pokazał...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:12Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025!Autor komentarza: z KoźlaTreść komentarza: Pomiędzy Zamkową a parkiem jest po deszczu bajoro, w słońcu kurz. Kilkanaście metrów. To droga "skrótowa" z Piastowskiej do Kraszewskiego, szczególna autostrada do budowlanki. Ludzie też chodzą, ale widocznie tacy nieważniData dodania komentarza: 22.12.2024, 14:50Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: dulcobisTreść komentarza: A nie można by zrobić hasła Zakochuj się? Takie permanentne bardziej.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 14:44Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: - Powiedz mi, po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 13:00Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywy
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna