Reklama
wtorek, 5 listopada 2024 01:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ambitny przedsiębiorca uruchamia u nas szkołę biznesu

Wychowanek technikum budowlanego, absolwent dwóch krakowskich wyższych uczelni i młody inwestor przekonuje, że istotną potrzebą miasta jest nowoczesna edukacja dla przedsiębiorczości. Dlatego zamierza uruchomić szkołę biznesu w Kędzierzynie-Koźlu.
Ambitny przedsiębiorca uruchamia u nas szkołę biznesu

Autor: - Powołanie do życia szkoły biznesu to jeden z elementów rozwoju naszego miasta, w którym brakuje wykwalifikowanych kadr - tłumaczy przedsiębiorca

- Realizujemy Zintegrowany Program Edukacyjny nazywany „AURUM” - mówi Tomasz Sitek, przedsiębiorca i menedżer, który od trzech lat prowadzi programy komercyjno-społeczne, gdzie jedną z usług jest działalność konsultingowo-doradcza.

Zdaniem naszego rozmówcy realizacja tego pomysłu dawałaby możliwość szybkiego i sukcesywnego wdrożenia absolwentów szkół średnich, jak i menedżerów w świat zarządzania i poszukiwania innowacji.

- Uczymy finansów, myślenia strategicznego, zarządzania ludźmi, poszukiwania innowacji. Wierzymy w przyszłość lokalnych społeczności, opartą na wiedzy, pomysłowości i gospodarności - przekonuje Tomasz Sitek. - Mamy bardzo ambitne plany na najbliższe 3 lata. W tym roku przewidujemy uruchomienie dwóch grup I edycji programu. W kolejnych latach zamierzamy uruchomić grupę konsultingowo-doradczą o nazwie Kozielsko-Odrzański Chemiczny Think Tank (KOCHEM TT), której zadaniem byłoby określenie celów, metod i środków na utworzenie trwałych przewag konkurencyjnych powiatu oraz wsparcia ekosystemu gospodarczego. W programie edukacyjnym „AURUM” myślimy o korzystaniu z sal firm, które skierują swoich pracowników do programu - zdradza pomysłodawca przedsięwzięcia.

Obecnie podstawy przedsiębiorczości wykładane zgodnie z podstawą programową w różnych szkołach nie są skierowane do młodzieży chcącej spróbować samodzielnie swoich sił, ale przedstawiają wiedzę w formie encyklopedycznej. Zdaniem pana Tomasza taka nauka może zniechęcić młodzież do samodzielności, przedsiębiorczości, oszczędności.

Niezależnie od powołania do życia szkoły biznesu Tomasz Sitek ma również inne plany dotyczące naszego miasta, m.in. utworzenie think tanku wielobranżowej grupy zadaniowej, służącego, jak tłumaczy, „budowie trwałych przewag konkurencyjnych powiatu, ustaleniu kształcenia i nadzoru tworzenia nowego ekosystemu gospodarczego”. Chodzi tu m.in. o wspieranie ludzi, którzy chcieliby na przykład wrócić po studiach do Kędzierzyna-Koźla i związać się za sprawą swojej działalności gospodarczej z naszym miastem.

Kolejną płaszczyzną aktywności przedsiębiorcy miałyby być działania zmierzające do poprawy zdrowia i higieny mieszkańców.

- Takie programy społeczne są niezbędne. Chcemy je wdrażać stopniowo w najbliższych latach - dodaje przedsiębiorca, postulując również przeprowadzenie prac nad uatrakcyjnieniem powiatu dla mieszkańców i inwestorów.

 - Proponujemy tu siedem osi rozwoju w celu wytworzenia kapitału społecznego, który mieszkańcy i firmy przełożą na zwiększenie obrotów, nowe przedsięwzięcia i przyciąganie kolejnych inwestorów. Jesteśmy gotowi pomóc w tej kwestii - kończy nasz rozmówca.

Więcej na ten temat przeczytacie we wtorkowym (30.03) wydaniu Nowej Gazety Lokalnej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jestem za pojazdami elektrycznymi. Kumpel jest operatorem farm fotowoltaicznych i każą mu na weekend wyłączać fotowoltaikę by elektrownie węglowe działały, a można by wtedy ładować te autobusy. Ale do brzegu: autobusy elektryczne TAK ale POLSKIE, dlaczego Solaris ( no dobra już hiszpański ale w całości klepany w Polsce) nie wygrywa, chyba nie lubi Kędzierzyna. MAN miał kiedyś zakłady w Polsce ale też słabo, przeniósł się z Poznania do Starachowic ale tam robią jedynie konstrukcje... a reszta u Niemca... Jak Polska ma być bogata jeśli w Polsce robi ramę autobusu, a całe wnętrze w Niemczech, na koniec € z dotacji KPO trafia do Niemiec, a my na to pracujemy. Polacy, wiecie, że jestem sympatykiem Niemiec, ale czy wy się na to godzicie?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:57Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Kurek jeszcze zagra? Tak pytam...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:44Źródło komentarza: Oddaj krew i wejdź za darmo na mecz ZAKSY z Jastrzębskim WęglemAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama