Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 16:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Każdy na nie odpowie. Jakie pytania przygotowano do Narodowego Spisu Powszechnego?

Pierwszego kwietnia 2021 roku w 100. rocznicę pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej - rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dostarczy on szerokiej wiedzy na temat mieszkańców i warunków życia w naszym kraju.
W spisie ludności w 2011 r. po raz pierwszy w historii polskich spisów powszechnych umożliwiono mieszkańcom Polski wyrażanie złożonych tożsamości narodowo-etnicznych

Autor: W

Zgodnie z nowelizacją ustawy ws. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 o trzy miesiące może zostać wydłużony czas trwania spisu powszechnego. Jeśli nowelizację ustawy podpisze prezydent, nie do 30 czerwca, a do 30 września 2021 r. będziemy mieli obowiązek wziąć udział w spisie. "Zmiany mają umożliwić efektywne przeprowadzenie spisu w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19" - czytamy na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Opolu.

Ponownie będzie można w spisie zaakcentować swoją przynależność narodową lub etniczną oraz język, którym posługujemy się w kontaktach codziennych - w tym narodowość i język śląski. Ale to tylko ułamek wiadomości, jakie udostępnimy Głównemu Urzędowi Statystycznemu, urzędowi centralnemu administracji rządowej. "Czy do ogrzewania mieszkania wykorzystują Państwo odnawialne źródła energii?", "Czy pozostaje Pan(i) w związku niesformalizowanym z inną osobą?", "Czy ma Pan(i) ograniczoną zdolność wykonywania codziennych czynności spowodowaną problemami zdrowotnymi trwającymi 6 miesięcy lub dłużej?" - to tylko kilka z pytań, na jakie będziemy odpowiadać w spisie. Możliwość zapoznania się ze wszystkimi pytaniami, daje GUS. Wystarczy wejść na dedykowaną badaniu statystycznemu stronę - TUTAJ.

Udział w spisie jest obowiązkowy. "Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej" - czytamy na stronie internetowej GUS. Podstawową formą spisu będzie samospis przez internet. Spis telefoniczny lub bezpośredni, przy udziale rachmistrza spisowego to inne sposoby udziału w spisie.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kibicTreść komentarza: To po co tu się zapisał? Mógł od razu do Nysy jechać.Data dodania komentarza: 23.12.2024, 15:23Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025! R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: kilometrówkę mi zapłać to podjadęData dodania komentarza: 23.12.2024, 14:19Źródło komentarza: Wielkie otwarcie Dealz w Kędzierzynie-Koźlu! Sprawdź co kupisz i w jakich cenach R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Ja Ryszard Cz. znam się na siatkówce jak nikt, jestem do dyspozycji. Ciągle jestem wolnym obywatelem IIIRP i tak już zostanie.Data dodania komentarza: 23.12.2024, 14:18Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025!Autor komentarza: Uchwałą i pałąTreść komentarza: No i prawidłowo! Po co nam PKP Cargo, jak mamy DB Cargo!Data dodania komentarza: 23.12.2024, 13:54Źródło komentarza: Największa tego typu inwestycja w Polsce realizowana jest właśnie w SławięcicachAutor komentarza: kaczaTreść komentarza: Ale że Amerykany odchodzą, to już musi być źle.Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:40Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025!Autor komentarza: TTTreść komentarza: Ogrodowa już chyba passé🥴.Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:33Źródło komentarza: Pracownicy MZK Kędzierzyn-Koźle na spotkaniu opłatkowym świętowali 55-lecie działalności spółki
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna