Reklama
wtorek, 5 listopada 2024 03:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy starsi uczniowie powrócą do szkół?

Powrót do szkoły starszych uczniów nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania. W tym momencie rząd nie może wskazać żadnego, konkretnego terminu.
  • Źródło: MEiN
Kiedy starsi uczniowie powrócą do szkół?

- Niestety w tej chwili takiego terminu zadeklarować nie możemy, ze względu na brak przewidywalności, jeżeli chodzi o epidemię - przekonuje rzecznik rządu Piotra Müller.

Według niego nie można wykluczyć, że nastąpi to dopiero w maju, a nawet w czerwcu, na kilkanaście dni.

- Nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu osobistego, nawet w kontekście wystawienia ocen - przekonuje Piotr Müller.

Próba generalna

Tymczasem wczoraj 3 marca rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne, które potrwają do 16 marca. Jednocześnie trwają przygotowania do egzaminów majowych. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, nie przewiduje się zmian w zakresie terminów matur.

– Pomimo przeszkód pandemicznych rozpoczęliśmy próbne egzaminy maturalne i planujemy przeprowadzenie egzaminów próbnych dla klas ósmych. Dziękuję dyrektorom za przygotowanie odpowiednich warunków, egzaminy odbywają się w sposób bezpieczny. – powiedział podczas konferencji Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Egzaminy w roku szkolnym 2020/2021

W 2021 r. egzaminy zostaną przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Ta jednorazowa zmiana spowodowana jest analizą ubiegłorocznych egzaminów i bieżącą sytuacja epidemiczną. Decyzja o zastosowaniu prostszej formuły, jasno określonych wymagań egzaminacyjnych i szkoleniach dla nauczycieli była znana już w grudniu 2020 r.

Harmonogram testów diagnostycznych

Egzaminy próbne dla maturzystów potrwają do 16 marca br. Arkusze próbne będą zamieszczane zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez CKE w dwóch sesjach w ciągu dnia: ok. godz. 9:00 i 14:00 na stronach internetowych MEiN, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Egzaminy próbne mogą być przeprowadzane stacjonarnie w pełnym reżimie sanitarnym lub zdalnie. Test diagnostyczny to informacja dla uczniów i nauczycieli, które wiadomości i umiejętności zostały już opanowane w stopniu zadawalającym, a które wymagają jeszcze doskonalenia. Z tego powodu rekomendujemy, aby nauczyciele nie wystawiali z tych testów ocen cząstkowych. Należy pamiętać, że egzaminy próbne są dobrowolne dla ucznia.

Deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego złożyło prawie 271 tys. uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników. Ponadto do egzaminu przystąpią także absolwenci z lat ubiegłych, jest ich około 30 tys. więcej niż w poprzednim roku.

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pobrano ok. 16 tys. razy. Dodatkowo arkusze były pobierane również ze strony okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz MEiN.

Egzamin próbny dla ósmoklasistów rozpocznie się 17 marca i zakończy 19 marca. Będzie przebiegał zgodnie z następującym harmonogramem.

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne

W maju 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty przystąpi ponad 360 tys. uczniów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jestem za pojazdami elektrycznymi. Kumpel jest operatorem farm fotowoltaicznych i każą mu na weekend wyłączać fotowoltaikę by elektrownie węglowe działały, a można by wtedy ładować te autobusy. Ale do brzegu: autobusy elektryczne TAK ale POLSKIE, dlaczego Solaris ( no dobra już hiszpański ale w całości klepany w Polsce) nie wygrywa, chyba nie lubi Kędzierzyna. MAN miał kiedyś zakłady w Polsce ale też słabo, przeniósł się z Poznania do Starachowic ale tam robią jedynie konstrukcje... a reszta u Niemca... Jak Polska ma być bogata jeśli w Polsce robi ramę autobusu, a całe wnętrze w Niemczech, na koniec € z dotacji KPO trafia do Niemiec, a my na to pracujemy. Polacy, wiecie, że jestem sympatykiem Niemiec, ale czy wy się na to godzicie?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:57Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Kurek jeszcze zagra? Tak pytam...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:44Źródło komentarza: Oddaj krew i wejdź za darmo na mecz ZAKSY z Jastrzębskim WęglemAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 4°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna