Jeszcze rok temu kozielska stadnina koni niszczała w zapomnieniu. Wspólnymi siłami i ciężką pracą przywrócono ten piękny, zabytkowy obiekt do życia. Mimo przeciwności losu, wskrzeszona stadnina działa bardzo prężnie. Wiele się na niej dzieje, a już w najbliższą niedzielę (23 sierpnia) od godziny 14.00 zaplanowano tam kolejną imprezę, a mianowicie rodzinny piknik.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Będzie ognisko, poczęstunek, zimne piwko, Mini ZOO, konne pokazy i przejażdżki, muzyka na żywo oraz klasyczne auta. Przednia zabawa dla całej rodziny!
Podczas całego wydarzenia obowiązywać będą wszystkie zalecenia Ministerstwa Zdrowia w związku z pandemią COVID-19.
Wcześniej, zasiadając za kierownicą klasycznych aut, wystartują z Wyspy uczestnicy gry terenowej z elementami nawigacyjnymi, połączonej ze spotkaniem miłośników starych pojazdów. Kierowcy odkrywać będą nasze miasto. Pojazdy zadbane i starsze niż 25 lat - mile widziane.
Harmonogram gry terenowej
10:00 - 11:30 - Rejestracja załóg
11:30 - 11:50 - Odprawa załóg
12:00 - 13:00 - Starty załóg (start co minutę, max. 60 załóg)
13:00 - 15:00 - Meta
- Uczestnicy będą mieli za zadanie poznać nasze miasto poprzez dotarcie do kilku wyznaczonych przez organizatora celów, gdzie będą musieli otrzymać pieczątkę, czy też zapisać do karty przejazdu określoną rzecz lub wykonać zdjęcie. Start i meta zabawy będą miały miejsce na terenie kozielskiej stadniny koni na Wyspie - informuje Mateusz Kulik reprezentujący Klasyczne.KK
Jego zdaniem warto zapoznać uczestników tej eskapady z całej Polski z ciekawą historią naszego miasta i to z czym byliśmy bądź jesteśmy kojarzeni, czyli wielką chemią, żeglugą śródlądową, koleją i siatkówką.
- To miasto było świadkiem wielu interesujących wydarzeń historycznych, jak oblężenie Twierdzy Koźle w 1807 r. podczas wojen napoleońskich, czy też Śląskiej Bitwy o Paliwo w czasie II wojny światowej, czyli nalotów dywanowych na zlokalizowane tu zakłady chemiczne produkujące benzynę syntetyczną na potrzeby III Rzeszy. Dziś Kędzierzyn-Koźle to stolica polskiej chemii, a dawniej prężny ośrodek żeglugi śródlądowej, z jednym z największych portów rzecznych w Europie oraz węzłów kolejowych w południowej Polsce - wylicza Mateusz Kulik. - To stąd pochodzi jeden z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki klubów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będąca ośmiokrotnym mistrzem Polski, siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, zdobywcą Superpucharu Polski oraz brązowym medalistą Ligi Mistrzów. Celem proponowanej gry terenowej jest zaprezentowanie i przypomnienie walorów i możliwości naszego miasta, poprzez zabawę polegającą na wykonaniu prostych zadań zlokalizowanych na terenie Kędzierzyna-Koźla. Gra terenowa przebiegać ma bez szczególnego wykorzystania dróg publicznych. Uczestnicy będą zobligowani, pod groźbą dyskwalifikacji, do poruszania się po mieście zgodnie z obowiązującymi przepisami. Celem zabawy jest promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Napisz komentarz
Komentarze