Celem projektu było wypracowanie modelu prowadzenia grupy wsparcia dla rodziców zastępczych. Od listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, które patronowało projektowi, odbywały się spotkania ekspertów – naukowców, psychologów, pedagogów, urzędników oraz przedstawicieli rodzin zastępczych. Wypracowano model grupy wsparcia adekwatny do potrzeb rodziców zastępczych i wychowywanych przez nich dzieci. Efekty ponad półrocznej pracy projektowej zostaną zaprezentowane podczas dwudniowego forum, planowanego na październik bieżącego roku, które odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim, a publikacja poprojektowa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Planowane są także spotkania z kandydatami na rodziców zastępczych wdrażające w życie wypracowane rozwiązania.
- Spotkania grupy roboczej odbywały się gościnnie w budynku Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu a partnerem projektu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dla przyjeżdżających do nas gości, ekspertów była to wspaniała wizytówka naszego powiatu, obraz otwartości i współpracy na rzecz skutecznego rozwiązywania problemów społecznych. Z zadowoleniem słuchaliśmy słowa pochwały i uznania. Rozwiązania stosowane u nas posłużą za wzór dla wielu powiatów – podsumowuje Gerard Wilczek ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”.
Działania sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Napisz komentarz
Komentarze