Kontenery pochodzą z zasobów Wojsk Obrony Terytorialnej z Brzegu. Poskładano je w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, skąd zostały dystrybuowane do czterech szpitali na Opolszczyźnie.
- Są to kontenery mieszkalne, zgodnie ze specyfiką mogą w nich przebywać po cztery osoby. Jednak decyzja o ilości osób i przeznaczeniu tych kontenerów leży w gestii dyrektora szpitala - tłumaczył ppkł. Piotr Majewski, dowódca 171 Batalionu Lekkiej Piechoty 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Kontenery mają posłużyć temu, aby odizolować pacjentów, u których nie ma pewności, że są zarażeni koronawirusem. Do tej pory tacy pacjenci oczekiwali na wyniki w izbie przyjęć. Jeżeli jednak zabraknie miejsc, pacjenci będą oczekiwać na wyniki testów w kontenerach. Kontenery są ogrzewane, klimatyzowane i każdy ma swoją osobną toaletę.
- Przygotowujemy się na większą liczbę pacjentów. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu ma ogromne potrzeby, dlatego zabiegamy o kolejne kontenery - powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.
Pięć zewnętrznych izb przyjęć - kontenerów stanęło przy szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, dwa przy szpitalu w Nysie, cztery przy Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz dwa przy USK w Opolu. W sumie jest ich trzynaście.
- Zapewniam, że jest to działanie prewencyjne. Skala zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie rośnie. Szpitale są wydolne, jednakże musimy działań na przyszłość - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak
Napisz komentarz
Komentarze