- Zapotrzebowanie na rynku jest tak duże, że postanowiliśmy jeszcze raz powtórzyć automatykę. Firmy, z którymi współpracujemy, naciskają na to, żebyśmy im dali absolwentów w tych zawodach. Z tym jest trudno, bo zawody, w których kształcimy są zawodami wymagającymi. Ale z tego są później profity w postaci pracy, kariery zawodowej i w postaci założenia własnej firmy. Więc tu wychodzimy na przeciw - powiedziała Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.
W seminarium wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, którzy jeszcze nie wiedzą, jaką szkołę średnią wybrać. Byli także dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i przedstawiciele firm branżowych.
- Na co dzień współpracujemy ze szkołą. Na razie są to luźne kontakty, ale mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej okazji do wspólnych działań. Dzisiaj na seminarium chcemy pokazać młodzieży, że programowanie, to nie czarna magia, że nie jest to takie trudne i można się tego nauczyć - mówił Witold Paprotny z firmy Vattenfall.
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu kształci jednych z najlepszych programistów w kraju. Witold Paprotny jest jednym z absolwentów tej szkoły.
- Na naszych stanowiskach juniorskich nie jest wymagane doświadczenie zawodowe, nie trzeba też mieć studiów, można przyjść do nas zaraz po technikum. Przede wszystkim wymagana jest wiedza - dodał Witold Paprotny.
W holu szkoły można było odwiedzić stoiska firm z branży informatycznej i automatyki, stoiska Studenckiego Koła Naukowego PO, Klubu Młodego Technika i ZSTiO. Odbyły się także warsztaty programistyczne, spotkania z przedstawicielami firm i Politechniki Opolskiej.
Napisz komentarz
Komentarze