Znakomity artysta promuje płytę „No, a ja?”. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znalazło się też kilka nowych utworów. Michał Bajor pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. W nagraniu uczestniczyły również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.
Michał Bajor urodził się 13 czerwca 1957 roku w Głuchołazach. Od najmłodszych lat mieszkał w Opolu, dorastał w atmosferze festiwali i teatru. Jego ojciec był aktorem w teatrze lalek i kilkuletni Michał często obserwował jego pracę. Jako mały chłopiec zagrał swą pierwszą w życiu rolę: został wilkiem w adaptacji Czerwonego Kapturka. W dzieciństwie uczył się także tańca i gry na fortepianie. Debiutował w 1970 roku w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Miał wówczas trzynaście lat. Trzy lata później, po wygranym Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zaproszony został do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Zauważony przez debiutującą Agnieszkę Holland 17-letni i Bajor zagrał w filmie „Wieczór u Abdona” u boku gwiazdy polskiego kina – Beaty Tyszkiewicz. Po ukończeniu szkoły średniej dostał się na studia w warszawskiej PWST. Wielokrotnie stawał przed kamerą, współpracując z najlepszymi polskimi reżyserami: Kieślowskim, Sass, Bajonem, Żebrowskim, Falkiem, Koprowiczem i wieloma innymi. Po sukcesach na Festiwalach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1984, 1986) zaśpiewał Bajor – tym razem już jako gwiazda – na festiwalu sopockim, zdobywając nagrodę dziennikarzy dla najlepszego wykonawcy. W 1987 roku artysta nagrał swą pierwszą płytę. Artysta stawała się coraz bardziej popularny. Nagrał kilkanaście albumów i zagrał setki koncertów. Wystąpił też w kilkudziesięciu filmach i sztukach teatralnych.
Teraz, w wyjątkowy dzień, Narodowe Świto Niepodległości, wystąpi dla publiczności w Kędzierzynie-Koźlu. Bilety na koncert w domu kultury przy al. Jana Pawła II w cenie 130 zł do kupienia w kasach kin "Chemik" i "Twierdza" oraz on-line poprzez stronę Miejskiego Ośrodka Kultury.
Więcej o artyście na jego oficjalnej stronie:
Napisz komentarz
Komentarze