Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 20:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ulica Piotra Skargi na osiedlu Pogorzelec zmieni zarządcę

Od 1 stycznia 2025 roku dotychczasowa droga powiatowa, którą jest obecnie ulica Piotra Skargi, stanie się drogą gminną.
Ulica Piotra Skargi na osiedlu Pogorzelec zmieni zarządcę
Ulica zmieni zarządcę

Uchwała, której celem było zaliczenie tejże drogi powiatowej do kategorii drogi gminnej, została przyjęta na sesji rady miasta 26 września. Decyzja została podjęta w związku z przeprowadzeniem przez powiat remontu przedmiotowej drogi oraz po analizie jej funkcji w układzie komunikacyjnym miasta.

W przypadku ulicy Piotra Skargi warunki stawiane drogom gminnym spełnione zostały również po porównaniu posiadanych przez nią parametrów technicznych z parametrami drogi o kategorii gminnej zapisanymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 24 czerwca 2022 r. (w sprawie przepisów dotyczących dróg publicznych).

Wpisanie ulicy Piotra Skargi na osiedlu Pogorzelec do kategorii drogi gminnej pociąga za sobą skutki finansowe w postaci wpływów do budżetu gminy Kędzierzyn-Koźle z tytułu opłat za zajęcie pasa drogowego w szacunkowej wysokości 1000 zł na rok oraz kosztów utrzymania w wysokości około 20000 zł rocznie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna