Powiat uruchomi 148 klas na wielu różnorodnych, odpowiadających zapotrzebowaniu rynku pracy, kierunkach.
– Ruszamy z nowym rokiem szkolnym po tygodniach intensywnych przygotowań. Dziękuję wam za dotychczasowe osiągnięcia, wyniki matur mamy powyżej średniej, ale kiedy nie było uczniów pracowaliście nad przygotowaniem placówek, prowadzimy dwie poważne inwestycje, więc ten czas wakacyjny był dla państwa nie tylko momentem na złapanie oddechu, ale także pracą na wielu poziomach – mówił starosta Artur Maruszczak.
– W kędzierzyńskim liceum prowadzimy bardzo dużą inwestycję termomodernizacyjną, ale prace remontowe prowadzimy także w „Budowlance” i Zespole Szkół nr 3, mniejsze ale istotne remonty odbywały się w innych naszych szkołach – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman dodając, że ten rok rozpoczniemy z mniejszą liczbą uczniów.
– Będzie ich mniej w porównaniu z rokiem poprzednim, gdzie byliśmy mocno obciążeni w jednostkach. Pomieszczenia zostaną rozluźnione i teraz będziemy pracować w optymalnych warunkach – mówił Józef Gisman.
Podczas narady oświatowej w starostwie pożegnano dwóch dyrektorów naszych placówek. Na emeryturę przeszła Małgorzata Targosz, wieloletnia dyrektor kozielskiego liceum, przepracowała w szkole 35 lat.
– Dziękuję za lata współpracy, każdy z was ma w sobie wiele zasobów, jesteście doświadczonymi nauczycielami i samorządowcami, razem tworzyliśmy cudowny zespół, dzięki któremu mogłam się rozwijać – mówiła odchodząca dyrektor. Zastąpi ją Wojciech Czapla. Na emeryturę przeszedł także dyrektor Bursy Szkolnej Zdzisław Krzysztofka z 35-letnim stażem pracy. Był jej szefem od 2014 roku. Zastąpi go Łukasz Chełmiński.
35 lat pracy z młodzieżą świętuje w tym roku Katarzyna Arciszewska-Stępień, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.
– Zawsze to podkreślam, że znalazłam się w tej grupie nigdy nie będąc wcześniej na stanowisku kierowniczym, ale chcę też powiedzieć, że przez większość pracy byłam przede wszystkim nauczycielem i uważam, że dyrektor stoi nauczycielami, wasza kreatywność i pasja dodaje nam skrzydeł, a we współczesnej edukacji takich nauczycieli nam trzeba, nigdy nie wyhamowujcie – mówiła dyrektor II LO.
W starostwie swoje ślubowania złożyli nowi nauczyciele mianowani. Karolina Sadyk z Zespołu Szkół nr 3 jest nauczycielem wychowania fizycznego, informatyki i przedmiotów zawodowych. Od lat z pasją przygotowuje uczniów do licznych konkursów i zawodów sportowych, gdzie zdobywają wysokie lokaty. Eliza Wilusz z Zespołu Szkół nr 3 uczy przedmiotów zawodowych, przygotowywała uczniów do konkursów fotograficznych, organizowała ciekawe wystawy w ramach projektu „W głąb siebie”.
Ewa Sak-Kołodziej jest nauczycielem pedagogiki specjalnej w Zespole Szkół Specjalnych, z powodzeniem rozpoznaje problemy uczniów, planuje zajęcia z uwzględnieniem ich potrzeb, realizowała wiele zadań, by wyeliminować trudne zachowania uczniów. Dominika Drost jest nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych, promowała wśród uczniów aktywne spędzanie czasu oraz odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych i podczas doniosłych uroczystości. Umiejętnie wykorzystywała w pracy metody aktywizujące uczniów.
Mateusz Łękawski jest nauczycielem historii w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie przygotowywał uczniów do olimpiad, konkursów wojewódzkich, współorganizował grę terenową, zachęcał do akcji charytatywnych, popularyzował ideę praw człowieka.
Daniel Kruczek jest nauczycielem – wychowawcą w internacie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, gdzie aktywizował uczniów do codziennej pracy wykorzystując różne metody pracy z młodzieżą. Wspiera działalność Młodzieżowej Rady Internatu.
Napisz komentarz
Komentarze