Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z działaniem Zespołu, podsumowano majowy wyjazd studyjny, zaś dr Maciej Filipowicz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu zaprezentował propozycje badań „ad hoc" realizowanych w ramach projektu KPO „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie".
Aleksander Iszczuk - Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Opolu podzielił się swymi uwagami dotyczącymi Zintegrowanej Strategii Umiejętności.
Magdalena Szul-Fryda, ekspert z Uniwersytetu WSB Merito w Opolu przedstawiła działalność Sieci wsparcia doradztwa zawodowego w Opolu.
„Edukacja włączająca" była tematem interesującego wykładu i prezentacji Grażyny Tetelmajer, która przybliżyła problemy osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Podsumowując wykład stwierdziła, iż: „Edukacja włączająca ma szanse powodzenia, jeżeli zmienimy podejście do osób z niepełnosprawnościami – to nie oni mają się dostosować do ograniczeń wypływających z funkcjonowania szkoły, ale szkoła powinna być dostosowana do potrzeb i możliwości wszystkich uczniów", natomiast „Interdyscyplinarne podejście nauczycieli do edukacji jest ogromną szansą do włączenia uczniów z niepełnosprawnościami w życie szkoły".
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu KPO „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie".
Przewodniczący Rady OPZZ Wojciech Rajchel jest delegatem OPZZ z ramienia Rady Rynku Pracy, który został wybrany na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy jednogłośnie.
Napisz komentarz
Komentarze