W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji. Ślubowanie odebrała Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.
Inspektor Magdalena Nguyen-Fudala pogratulowała policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest praca w służbach mundurowych. Zwróciła też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje. Nowi mundurowi, po sześciomiesięcznym przeszkoleniu, dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w Opolu, Głubczycach, Kluczborku oraz Kędzierzynie-Koźlu.
Osoby zainteresowane pełnieniem pracą w policji powinny wymagane dokumenty złożyć osobiście w siedzibie Zespołu doboru i doskonalenia zawodowego wydziału kadr i szkolenia KWP w Opolu – codziennie od godz. 7.30 do 15.30, przy ul. Powolnego 3 w Opolu. Numer telefonu 47 864 21 50, 47 864 21 51, 695 872 410, 695 872 372, numer faksu 47 861 21 44, e-mail: [email protected]/ oraz w Komendach Powiatowych Policji województwa opolskiego w komórkach kadrowych codziennie w godzinach urzędowania. Istnieje również możliwość złożenia kompletu dokumentów w godz. od 15:00-18:00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem zespołu doboru. Kolejne nabory w tym roku zaplanowano na: 8 lipca, 9 września, 30 października i 30 grudnia.
Policjantem może zostać: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii; posiadający co najmniej średnie wykształcenie; nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; korzystający z pełni praw publicznych; posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować; dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Preferencje z tytułu posiadanego przez kandydata do służby wykształcenia: wykształcenie wyższe (magisterskie lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w policji: prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne; wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wymienione; wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier); wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania).
Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby: posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego; posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych; posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej; posiadanie prawa jazy kategorii „A” lub „C”.
Wymagane dokumenty: podanie o przyjęcie do służby; wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby: część A i B do pobrania w Komendzie Stołecznej Policji, komendach powiatowych i rejonowych policji lub każdej innej jednostce na terenie kraju); kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu); kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały dokumentów do wglądu); książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (do wglądu). Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Napisz komentarz
Komentarze