Specjalny koncert z udziałem wielu znakomitych gości organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.
Udział w benefisie zapowiedzieli: Ania Wyszkoni, Wanda Kwietniewska, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Leszek Cichoński, Roman Kruk, Tadeusz Bratus, Krzysztof Gabłoński, Janusz Grzywacz, Zbigniew Jakubek, Zbigniew Lewandowski, Waldemar Franczyk, Przemysław Niemiec, Wiesław Kwinta, Bernard Maseli, Jacek Krzaklewski, Bartłomiej Pietsch, Andrzej Barszcz, Tomasz Grabowy oraz zespoły: Laboratorium, Squad-Raduli, The Colors oraz Pex-75.
Marek Raduli urodził się 21 czerwca 1959 roku w Kędzierzynie. W naszym mieście skończył szkołę muzyczną I stopnia. Później kontynuował kształcenie muzyczne w szkole II stopnia w Opolu. Jego pierwszymi zespołami były Pex 75 i Synteza PP. W 1982 roku związał się z zespołem Banda i Wanda, z którym nagrał kilka albumów. To był początek zawodowej kariery.
Artystów, z którymi współpracował w kolejnych latach, oraz płyt, na których udzielał się ze swoją gitarą, trudno zliczyć. Należeli do nich m.in.: Maryla Rodowicz, Maciej Zembaty, Jacek Skubikowski, Izabela Trojanowska, Tadeusz Nalepa, Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański oraz zespoły Bajm i Budka Suflera. Z tym drugim związał się na ponad dekadę, intensywnie koncertując i nagrywając takie hity, jak choćby: „Cisza jak ta”, „Ragtime”, „Twoje radio”, „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych”.
Po odejściu z Budki Suflera współtworzył grupy Squad i Laboratorium i brał udział w różnych projektach fonograficznych, pracując też jako muzyk sesyjny.
Od kilku lat Marek Raduli jest szefem muzycznym zespołu Ani Wyszkoni. Regularnie prowadzi też zajęcia w klasie gitary na różnych warsztatach, m.in. w słynnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach koło Szczawnicy.
Więcej o artyście przeczytacie w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 5 listopada (czytaj E-WYDANIE).
Napisz komentarz
Komentarze