Reklama
środa, 8 stycznia 2025 04:49
Reklama
Reklama
Reklama

Melanie z Dziergowic w "MasterChef Nastolatki"

Już jako dziecko lubiłam pomagać mamie w kuchni. To ona zaraziła mnie gotowaniem. Przede wszystkim ufała moim kubkom smakowym - uśmiecha się Melanie Stopa. Nastolatka z Dziergowic wystąpiła w kulinarnym programie TVN-u. I choć nie udało się jej awansować do finałowej "czternastki", przygodę z telewizją będzie wspominać długo.
Po lewej: pierwsze zdjęcie wysłane wraz ze zgłoszeniem Melanie do programu MasterChef Nastolatki

Autor: archiwum prywatne, TVN Warner Bros. Discovery/Adam Pluciński MOVE

Melanie ma tak wiele ulubionych dań, że ich lista byłaby zbyt długa, by ją zaprezentować. Jednak, jak zaznacza, to, co najbardziej lubi, to eksperymentowanie w kuchni.

Mój przepis autorski to muffiny czekoladowe z malinami - zdradza nastolatka.

Z czasem zrodził się pomysł, że chciałaby spróbować swoich sił w programie MasterChef. Była ciekawa, jak to jest gotować przed tak dużą publicznością. Publicznością, można rzec, milionową, bowiem, jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl, odcinki reality-show "MasterChef Nastolatki" gromadziły od 3 marca średnio aż 900 tysięcy widzów.

Emocje, których doświadczyłam w czasie programu, są ogromne. Mam szczęście, że dostałam się do niego, ale również doceniam to, że poznałam wspaniałych ludzi, z którymi mogłam i mogę dzielić się swoją pasją do gotowania - podkreśla dziewczyna.

 Doświadczenie, które zdobyła dzięki programowi, to praca pod presją czasu i radzenie sobie w różnych, czasami ekstremalnych, sytuacjach.

Możliwość poznania wybitnych szefów kuchni też była dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Nauczyłam się nowych technik i trików, dzięki którym można wydobyć jeszcze więcej smaku i aromatu z produktów - mówi Melanie.

Druhna na medal

Gotuję, bo lubię. Kuchnia to dla mnie miejsce kreatywnego działania i relaksu - zaznacza rozmówczyni. - Nie wiążę jednak swojej przyszłości z gotowaniem- dodaje.

Poza gotowaniem ma kilka innych zainteresowań. Kładzie duży nacisk na swoje zdrowie. Stara się regularnie ćwiczyć. Bycie w formie przydaje się w innej pasji - pożarnictwie.

Jest przekonana, że bycie druhną w miejscowej jednostce OSP ma same pozytywne aspekty. Jedną z najważniejszych zdolności, jakie można zdobyć, jest rozwój umiejętności technicznych.

Największym wyzwaniem dla druha jest szkolenie młodszych dzieci w ten sposób, aby pobudzić w nich zainteresowanie społeczną służbą - wyjaśnia nastolatka. - W trakcie ćwiczeń uczymy się obsługi różnego rodzaju sprzętu. Poznajemy sposoby postępowania w przypadku przeróżnych zagrożeń. Oprócz tego, bycie druhem uczy nas wartości społecznych, takich jak solidarność, odpowiedzialność czy wzajemna pomoc - podkreśla.

Cały artykuł w 14. numerze "Nowej Gazety Lokalnej", który ukaże się 9 kwietnia



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dżejson Grzybowski 06.04.2024 22:37
Bede kibicował Melanie Foot!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JsTreść komentarza: Piszą w innym artykule że Toto przypłynęło z portu Szczecin. To raczej Odrą k. Gliwickim i k. Kędzierzyńskim do Azot. Prawda?Data dodania komentarza: 7.01.2025, 22:19Źródło komentarza: Ruch na Odrze się wzmaga. Barki płyną do portu w spółce Grupa Azoty Kędzierzyn. ZDJĘCIAAutor komentarza: WodniakTreść komentarza: Misiu jak coś ma pływać od grudnia do czerwca to znaczy, że jest tego sporo, a jeśli płynie ze Szczecina do Kędzierzyna-Koźla to znaczy że przemieszcza się Odrą.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 21:46Źródło komentarza: Ruch na Odrze się wzmaga. Barki płyną do portu w spółce Grupa Azoty Kędzierzyn. ZDJĘCIAAutor komentarza: Marta, AleksanderTreść komentarza: Pani prezydent może sklep, żłobek, przedszkole na Kuźniczkach. To małe wioski mają wszystko, a Kuźniczki nic.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 18:36Źródło komentarza: Sabina Nowosielska w podróży śladami Tomka WilmowskiegoAutor komentarza: MirkaTreść komentarza: A, co Cisowa, Azoty, Blachownia to takie strasznie duże osiedla.?Data dodania komentarza: 7.01.2025, 18:36Źródło komentarza: Sabina Nowosielska w podróży śladami Tomka WilmowskiegoAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Nie pociąg, tylko maszyniści. Każdy musi zapoznać szlak, żeby móc tam jeździć. Po roku czasu szlak wygasa jeżeli maszynista nie jeździł daną trasą ani razu.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 16:21Źródło komentarza: Historyczne zapoznanie szlaku dla połączenia REGIO „Malinka”Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: To nie pociąg tylko maszyniści muszą zapoznać się z nowym szlakiem. Do roku od daty zapoznania jest ważna znajomość owego szlaku. Jeśli ten termin minie trzeba ponownie zaznajomić się z owym szlakiem by mieć ponownie możliwość po nim jazdę.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 15:14Źródło komentarza: Historyczne zapoznanie szlaku dla połączenia REGIO „Malinka”
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna