Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 22:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodzina skarbnicą i przekazicielem tradycji

Przyszłam na świat w rodzinie, w której wychowanie w tradycjach religijnych, narodowych i patriotycznych, było przekazywane z ojców, matek na synów i córki. Moi rodzice, jako pierwsi przekazali i zaszczepili mi zwyczaje, które sami przejęli od swoich przodków. To od własnych rodziców nauczyłam się tego, jakie wartości są dla człowieka najważniejsze.
  • Źródło: Materiał promocyjny
Rodzina skarbnicą i przekazicielem tradycji
Katarzyna Kukolka-Bogocz ma 40 lat i urodziła się w Blachowni. Jej rodzina od pokoleń związana jest z Kędzierzynem-Koźlem. Z wykształcenia jest menagerem z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Od 12 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, wiele kwalifikacji i umiejętności w pracy zespołowej. W upływającej kadencji rady miasta pełniła mandat radnej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Podtrzymywanie tożsamości narodowej i religijnej, poprzez kultywowanie tradycji świątecznych (religijnych i narodowych), nabrały dla mnie szczególnego znaczenia. Rodzinne obchodzenie świąt z zachowaniem odpowiednich obrzędów było przejawem naturalności, a moja pamięć rejestrowała to, jako wydarzenia wyjątkowe. Dlatego jako radna zawsze znajdowałam czas, aby celebrować święta narodowe. Uważam, że odpowiedzialność za podtrzymywanie tradycji narodowych i patriotycznych spoczywa w szczególny sposób na tych, którzy sprawują mandat radnego miejskiego. Muszą oni dbać o to, aby przekaz tych tradycji młodym pokoleniom był nieustanny.

Jako rodzice, razem z mężem, staramy się być wzorem dla swoich córek, z odczuwalnej potrzeby, nie przymusu, bierzemy wspólnie udział w obchodach rocznic historycznych, świętach państwowych, czy uczestniczymy w nabożeństwach kościelnych za Ojczyznę. W tej roli rodziców nie zastąpi ani szkoła, ani inne instytucje, które jednak powinny wspierać poczynania rodziców. Jednym z ważnych elementów wychowania patriotycznego są zwyczaje i obyczaje świąteczne, u podstaw, których leży lokalna tradycja. Pracując społecznie, jako członek rady osiedla Cisowa, organizowałam festyny, kiermasze, angażowałam się osobiście albo wspierałam finansowo akcje z udziałem lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych członków naszego osiedla.

Tradycja stanowi fundamentalną wartość w życiu człowieka. Jest ona niezbędna. Przekazana w atrakcyjnej formie, może i dzisiaj zachwycić młodego człowieka i ukształtować jego postawy moralne z pożytkiem dla naszego społeczeństwa. Dlatego wspierałam inicjatywę Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle nadania imienia ronda Pileckiego i wspólnie, każdego roku w rocznicę, oddajemy hołd polskiemu bohaterowi.

Potrzebna jest nam dziś wrażliwość na tradycję, aby zachować dla nas i następnych pokoleń to, co przejęliśmy najlepszego z przeszłości od naszych przodków, w obronie czego często oddali oni swoje życie.

Moja rodzina mieszka tu od pokoleń. Chciałabym, żeby to trwało i moje dzieci nie musiały opuszczać Kędzierzyna-Koźla w poszukiwaniu „lepszego życia”, lecz żeby mogły swoje marzenia i aspiracje realizować tutaj, w rodzinnym mieście. Ale żeby tak się stało, potrzebna jest zmiana, zmiana która da Nam – mieszkańcom, nadzieję na rozwój tego miasta.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Prawo i Sprawiedliwość


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wujek Kazik 04.04.2024 15:10
Aha, bo myślałem że ten mandat za szybką jazdę po mieście.

Greg 03.04.2024 15:29
Najlepsze jest to: pełniła mandat z ramienia. A inni to tylko byli radnymi.

Rychu, taki lepszy Ryszard 04.04.2024 12:57
Za czasów PZPR pisano o własnym aktywie: członek z ramienia wysunięty na czoło. Członek to moden słowo, na komisji sejmowej Jarosław Kaczyński wypowiedział je wielokrotnie. To jest normalne w PiS.

Ohuzłoty 03.04.2024 15:26
Ja chyba śnię. Czy to klub Tęcza zleca te teksty i zdjęcia? Napiszcie że pradziadek pod Cedynią walczył.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna