Reklama
wtorek, 5 listopada 2024 03:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W kobietach drzemie moc

Szczęśliwa matka i żona. Jej pasją jest projektowanie wizualne. Ma ukryty talent w palcach - ukończyła 4-letnią szkołę gry na organach. Jest coś jeszcze, bez czego nie wyobraża sobie życia. Od małego ma bzika na punkcie rytmu. Kwestią czasu było zatem zakochanie się w zumbie. Angelika Wielgan z Gościęcina jest świetnym przykładem na to, że pasja może stać się sposobem na życie.
W kobietach drzemie moc

Autor: Foto: archiwum prywatne

Matka dwójki dzieci: 7-letniego Nataniela i Maksymiliana, który w lutym przyszłego roku skończy dwa latka. Szczęśliwa mężatka.

- Mimo że jestem zodiakalną panną - śmieje się 31-latka.

Lubi, jak wszystko do siebie pasuje, a w pomieszczeniach panuje harmonia. Z zawodu instruktor zumba fitness. Zajęcia prowadzi od 2015 r. Ma uprawnienia instruktora step lic. B, instruktora aqua aerobic i instruktora fitness.

Śladem rumby

Odkąd pamięta, sport był tym, w czym czuła się najlepiej.

- Może dlatego, że podczas wykonywania ćwiczeń nie trzeba mówić, a mówcą dobrym to ja nie jestem - uśmiecha się rozmówczyni. - Moją mocną stroną jest kontakt niewerbalny.

W dzieciństwie miała bzika na punkcie rytmu. Pamięta, że kiedy chodziła na zabawy taneczne, każdego partnera z parkietu oceniała przez pryzmat właśnie tego, jak tańczył.

- Co nie znaczy, że z nimi nie rozmawiałam - podkreśla.

Od zawsze uwielbiała tańce latynoamerykańskie.

- Salsa, rumba, samba - wylicza. Jej cichym marzeniem było jednak realizowanie się w tańcach towarzyskich.

Świetnym połączeniem wszystkiego, za czym przepada, okazała się zumba. W tym kompletnym programie treningowym, w skład którego wchodzą elementy fitnessu, czyli cardio, praca mięśni, równowaga i gibkość, choreografie inspirowane są w głównej mierze najbardziej energicznymi tańcami wykonywanymi w parze - tańcami latynoamerykańskimi właśnie.

Kilka lat temu właściciel marki Zumba Fitness, LLC szacował, że zajęcia zumby, w których na świecie co tydzień uczestniczy kilkanaście milionów osób, realizowane są w około 200 tys. miejscach w niemal dwustu krajach.

Szczypta szczęścia

Wciąż słyszała o zajęciach zumby, jednak zawsze znalazła wymówkę, by w nich nie uczestniczyć. W końcu się przełamała. Na pierwsze zajęcia wybrała się w 2014 r.

- Nawet dobrze mi szło, nieskromnie mówiąc - uśmiecha się Angelika. - Ale wiem dlaczego. Po prostu lubię tańczyć. Każdy bas był akcentowany danym krokiem, a cały utwór tworzył całość razem z choreografią instruktora - wyjaśnia.

I tak, nie bez szczypty szczęścia, otrzymała propozycję zatrudnienia. Wiele się zmieniło w jej życiu od tamtego czasu.

Zaczęła podróżować na międzynarodowe maratony. Miała zaszczyt poznać wielu instruktorów i ciekawych ludzi.

- Wraz z moją przyjaciółką, jej córką oraz moją siostrą zaczęłyśmy naszą wspólną przygodę z zumbą. Niemcy, Polska - wszędzie za zumbą - mówi instruktorka.

W ubiegłym roku na Facebooku pojawiła się niesamowita wiadomość. Do Lipska miał przybyć Beto Perez. Pochodzący z Kolumbii tancerz i choreograf jest twórcą programu Zumba Fitness.

- Długo nie musiałam się zastanawiać. W nawigacji wpisałam adres miejsca, w którym miał odbyć się maraton, i wyruszyłam w kierunku Lipska. Hotel zarezerwowany, torba spakowana, buty zumbowe są, przyjaciółka siedzi obok. No to w drogę - wspomina Angelika.

Pewnego dnia zaproszenie na maraton zumby w niemieckim Ahrensburgu, zaplanowany na 7 września br., wystosował do niej Ette Kelly - choreograf, tancerz, instruktor zumby i autorskiego Sikan-Afro-Fit.

- Nie mogłam w to uwierzyć. Byłam bardzo zaskoczona. Wielokrotnie musiałam się upewnić, czy na pewno o mnie chodzi - wspomina rozmówczyni. Ette gościł na zorganizowanym przez Angelikę w ubiegłym roku w Zakrzowie maratonie zumby, z którego dochód przeznaczono na leczenie Igi Bernackiej z Pawłowiczek.

Spełniać marzenia

- Przed trzydziestką obiecałam sobie, że zorganizuję właśnie taki charytatywny maraton zumby. Udało się. Poznałam Igę, jej cudowną rodzinę. Do dziś mamy ze sobą dobry kontakt. Byłam bardzo zadowolona, że dzięki zumbie, instruktorom i innym wspaniałym ludziom dobrego serca udało nam się choć trochę pomóc małej Idze - mówi Angelika Wielgan. - Frekwencja dopisała. Zaangażowanie gości, którzy przyszli razem z nami pomagać, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na samym początku trzygodzinnego maratonu zatańczyło około stu osób.

Wracając do maratonu zumby w Ahrensburgu.

- Byłam dumna, że mogłam reprezentować Polskę. Przeżycia nie do opisania. Pozwolę sobie zatrzymać je dla siebie. Trzeba tam być i to przeżyć. Każdy maraton zumby dostarcza innych emocji. Poznajesz nowych ludzi, którzy przyszli po to samo, co ty: po dobrą zabawę, superklimat, rytmiczną muzykę i... spalanie kalorii - śmieje się Angelika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Asia 13.10.2019 20:55
Super

Tyśka 13.10.2019 19:28
Brawo Angela???

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jestem za pojazdami elektrycznymi. Kumpel jest operatorem farm fotowoltaicznych i każą mu na weekend wyłączać fotowoltaikę by elektrownie węglowe działały, a można by wtedy ładować te autobusy. Ale do brzegu: autobusy elektryczne TAK ale POLSKIE, dlaczego Solaris ( no dobra już hiszpański ale w całości klepany w Polsce) nie wygrywa, chyba nie lubi Kędzierzyna. MAN miał kiedyś zakłady w Polsce ale też słabo, przeniósł się z Poznania do Starachowic ale tam robią jedynie konstrukcje... a reszta u Niemca... Jak Polska ma być bogata jeśli w Polsce robi ramę autobusu, a całe wnętrze w Niemczech, na koniec € z dotacji KPO trafia do Niemiec, a my na to pracujemy. Polacy, wiecie, że jestem sympatykiem Niemiec, ale czy wy się na to godzicie?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:57Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Kurek jeszcze zagra? Tak pytam...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:44Źródło komentarza: Oddaj krew i wejdź za darmo na mecz ZAKSY z Jastrzębskim WęglemAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 4°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama