Reklama
poniedziałek, 4 listopada 2024 23:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tym razem w podwójnej roli. Grzegorz Warchałowski wicemistrzem świata

Wieliczka, malownicza miejscowość znana przede wszystkim z kopalni soli, stała się areną niezwykle ważnego wydarzenia sportowego. Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów Masters przyciągnęły nie tylko utalentowanych zawodników, ale także ogromne emocje. Tym razem ciężarowiec z Kędzierzyna-Koźla, Grzegorz Warchałowski, nie tylko rywalizował, ale także pełnił funkcję organizatora jako członek zarządu POLMASTERS. Podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tej wyjątkowej imprezy.
Tym razem w podwójnej roli. Grzegorz Warchałowski wicemistrzem świata

Autor: archiwum prywatne

Jak zaznacza kędzierzynianin, presja była zdecydowanie większa niż przy innych zawodach. Na trybunach zasiadła jego rodzina, znajomi, osoby, którym udzielał treningów CrossFit, a także przyjaciele z "podwórka". To właśnie ich ogromne wsparcie stanowiły dodatkowy impuls do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Dzieli się swoim doświadczeniem związanym z organizacją wydarzenia. Poza domem spędził 16 dni. Był to czas wypełniony pracą na rzecz zawodów. Prawdziwe wyzwanie, bowiem organizacja imprezy dla 992 zawodników, 992 trenerów i 450 dodatkowych członków personelu, z dwoma pomostami startowymi oraz podwójną oprawą sędziowską i medialną, to nie lada zadanie. Każdy szczegół musiał być dopięty na ostatni guzik, a nasz zawodnik miał świadomość, że sukces zawodów zależy od wielu czynników.

- Znajomość branży sportowej jest kluczowa. Zrozumienie reguł, dynamiki i kultury Olimpijskiego Podnoszenia Ciężarów jest niezwykle istotne. Trzy lata członkostwa w POLMASTERS pozwoliły mi poznać tę dyscyplinę z różnych perspektyw: jako zawodnika, działacza i managera - zaznacza sportowiec.

Zwraca uwagę na wyzwania związane z organizacją mistrzostw w Polsce, szczególnie z uwagi na niedofinansowanie tej dyscypliny w kraju. Zorganizowanie takich zawodów w innym miejscu niż Centralny Ośrodek Sportu stanowiło duże wyzwanie, począwszy od wyboru lokalizacji, przez dostępność odpowiedniego sprzętu, po zaplecze hotelowe i publiczny transport.

Ogrom planowania i organizacji związany z Mistrzostwami Świata MASTERS w Podnoszeniu Ciężarów wymaga zdolności do zarządzania na dużą skalę, uwzględniając harmonogram wydarzeń, logistykę i zarządzanie zespołem.

Nasz sztangista wspomina o wyjątkowym wyzwaniu związanym z organizacją dwóch podestów startowych obok siebie, co podwoiło ilość oprawy technicznej i infrastrukturalnej w porównaniu do typowych zawodów.

Podkreśla znaczenie efektywnej komunikacji w trakcie zawodów, zarówno wewnętrznie w zespole, jak i z mediami oraz innymi zainteresowanymi stronami. Wspomina także o roli swojego zespołu i konieczności bycia dobrym liderem oraz radzenia sobie ze stresem i presją związaną z organizacją tak dużego wydarzenia.

Tym bardziej jest wdzięczny swojemu zespołowi za ich nieoceniony wkład w sukces imprezy. Podkreśla jednocześnie, jak duże znaczenie ma analiza i nauka z doświadczeń na przyszłość. Skrupulatne rozliczenie budżetu jest kluczowe dla przyszłości ich federacji.

Niestety, z powodu intensywnej pracy nad organizacją, nie miał czasu na własne treningi.

- To były tak niesamowicie intensywne dni, że po godzinie 21 nie pozostawało mi już zbyt wiele energii na cokolwiek innego niż sen - uśmiecha się Grzegorz Warchałowski. (...)

Cały artykuł w 32. numerze "Nowej Gazety Lokalnej", który ukaże się 12 września.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych A Autor komentarza: HansTreść komentarza: "Biedny" Niemiec rozpoczął wojnę, a potem uciekał, bo tyle krzywd zdążył w parę lat wyrządzić, że dobrze wiedział, iż wreszcie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Ale i tak zdążył wywieźć kilkadziesiąt pociągów zagrabionych dzieł sztuki, złota i innych kosztowności, których do dziś nie oddał okradzionym narodom. Smutna prawda...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:05Źródło komentarza: Archeologiczna ciekawostka, czyli kozielskie czółno i toporki neolityczne. ZDJĘCIAAutor komentarza: stawikTreść komentarza: Muszą dojechać, przecież nie będą targać tych skrzynek z piwem z parkingu.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 14:05Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama