Pasieka "Miodowy ZAKątek" istnieje niespełna rok, a już przyniosła pierwsze efekty. Opiekunami tego obiektu jest małżeństwo Agnieszka i Adrian Urbańczyk, którzy pomogli Grupie Azoty stworzyć to miejsce.
- W naszej najnowszej strategii mamy projekt pn. "Zielone Azoty", dlatego pasieka świetnie się w to wpisuje. Gospodarze tego obiektu świetnie prowadzą lekcje dla dzieci, a edukacja ekologiczna jest bardzo ważna dla takich zakładów, jak nasz, abyśmy nie byli kojarzeni tylko z chemią - powiedziała Alicja Derej z biura komunikacji Grupy Azoty ZAK S.A.
Pasieka licząca sześć uli powstała w sierpniu 2022 roku. Od tego czasu udało się wyprodukować 100 słoików po 300 ml unikatowego miodu z logiem Grupy Azoty ZAK S.A., które zostały przeznaczone, jako upominki dla interesariuszy zakładu.
- Mamy plan, aby rozbudować pasiekę i pomysły na kolejne eventy. W każdym razie szkoda by było zmarnować taki potencjał - dodała Alicja Derej.
W trakcie wydarzenia, które miało miejsce w sobotę, 25 marca nie tylko dzieci były zainteresowane lekcją ekologii i biologii oraz wiadomościami o pszczołach, ale także dorośli. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak wyglądają plastry miodu i wosk, z którego robi się świece oraz poznać gatunki tych niezwykłych owadów. Zasadzono też kilka nowych drzew, z których pszczoły będą pobierać zarówno pokarm, jak i składniki do produkcji pysznych miodów.
- To miejsce jest dobre na pasiekę, bo jest zarówno pożytek dla pszczół, jak i woda, która jest bardzo potrzebna pszczołom, więc nie musimy przywozić poidła. To ile powstanie miodu zależy tak na prawdę od natury, od tego, jaka będzie pogoda. Czekamy, czym natura nas obdarzy - powiedziała Agnieszka Urbańczyk, opiekunka pasieki.
Napisz komentarz
Komentarze