W spotkaniu z przedstawicielami samorządów oraz przewoźników udział wzięli: dyrektor biura wojewody Mariusz Nieckarz, dyrektor wydziału infrastruktury i nieruchomości Małgorzata Kałuża-Swoboda oraz kierownik oddziału programów rządowych i europejskich w wydziale infrastruktury i nieruchomości Justyna Sperczyńska.
Podczas spotkania zostały omówione zasady aplikowania, kryteria oceny oraz ramy czasowe projektu. Przedstawiono również informację w zakresie zawierania umów o dopłatę.
Urząd wojewódzki przypomina, że celem ustawy jest zapewnienie dostępności autobusowego publicznego transportu zbiorowego dla obywateli. Wprowadzone regulacje mają przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu mieszkańców niewielkich miejscowości poprzez dofinansowanie autobusowego publicznego transportu zbiorowego.
Z funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.
Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 proc. oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Napisz komentarz
Komentarze