Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 23:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PBID 2021-2024. Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych także u nas

Opolski oddział GDDKiA podpisał kolejne umowy na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego dla pieszych. To ważny element redukcji liczby wypadków i ich ofiar. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 obejmuje również powiat kędzierzyńsko-kozielski.
PBID 2021-2024. Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych także u nas

Autor: W

Działania GDDKiA w Opolu, poza budową nowych odcinków dróg oraz rozbudową, czy remontem tych istniejących, to także szukanie rozwiązań dla miejsc, w których należy poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Realizowane na terenie Opolszczyzny zadania, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych, są elementem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024. Na terenie województwa opolskiego program obejmuje ponad 500 lokalizacji, których działania wpłyną na znaczną poprawę bezpieczeństwa poprzez m.in. ich doświetlenie, oznakowanie oraz budowę azyli dla pieszych i chodników - czytamy w komunikacie opolskiego GDDKiA.  

Jak informuje Agata Andruszewska z GDDKiA w Opolu, w zakresie PBID 2021-2024 na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przewidywane są inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w ciągu:

- DK40 w Kędzierzynie-Koźlu, Pokrzywnicy i Większycach,

- DK38 i DK40 w Reńskiej Wsi oraz DK45 w Komornie, Większycach, Reńskiej Wsi i Długomiłowicach,

- DK45 w Polskiej Cerekwi i Ciężkowicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna