Reklama
poniedziałek, 24 lutego 2025 00:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Foosung ruszy z budową zakładu w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku wystartuje budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego i rozpocznie się rekrutacja przyszłych pracowników. Foosung ruszając ze swoją inwestycją na Polu Południowym myśli już o dalszym rozwoju. Firma ma ambitne plany, które przedstawiła włodarzom miasta.
  • Źródło: Urząd Miasta
Foosung ruszy z budową zakładu w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym roku

Koreański gigant chemiczny zapowiadając dalszą ekspansję na rynkach europejskich nie wyklucza realizacji kolejnych przedsięwzięć. Spółka bierze pod uwagę następne inwestycje w Kędzierzynie-Koźlu. List intencyjny w tej sprawie na ręce zastępcy prezydenta Artura Maruszczaka złożył prezes grupy Foosung Gook Hur.

Przypomnijmy, że wkrótce rozpoczynająca się budowa zakładu Foosung ma wynieść około 370 mln złotych, a pracę docelowo będzie mogło w nim znaleźć nawet 150 osób. W Kędzierzynie-Koźlu powstanie zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych. To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JaKlaudia 03.09.2022 11:15
Vinylene carbonate - działa toksycznie na środowisko Fluorobenzene - palność, działa toksycznie na środowisko 1,3- Propanesulton - Toksyczny, rakotwórczy Lithium Bis(fluorosulfony)imide - Toksyczny, działa toksycznie na środowisko, żrący Adiponitrile - Toksyczny Cyclohexylbenzene - działa toksycznie na środowisko tert-Amylbenzene - działa toksycznie na środowisko

JaKlaudia 03.09.2022 11:14
Z kilku miast ich już przegnali. Rozumiem, że naszym włodarzom nasze zdrowie jest obojętne...ale czy oni też tutaj nie mieszkają? Więc dlaczego na to pozwalają? https://olawa24.pl/artykul/toksyczna-inwestycja/650348

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna