eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Tworzą ją nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.
Dobre wieści napłynęły z Warszawy z Krajowego Biura eTwinning Międzynarodowy projekt „Euroheroes of our times” z udziałem I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał Krajową Odznakę Jakości - poinformowało kozielskie liceum.
Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Dziękuję naszym eTwinnerom: Adriannie Madej, Marysi El Zoughby, Martynie Kostuś i Adamowi Bujakowi. To Wasze osiągnięcie i Wasza nagroda - poinformowała Joanna Oronowicz, polonistka i bibliotekarka z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.
Szkoła zakończyła realizację projektu eTwinning w drugiej połowie czerwca.
Wszystkie zadania opierały na tematyce „Euroherosow” – bohaterów, którzy swoimi czynami mocno wpłynęli na kulturę europejską. Grupa z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu skupiła się na naszym patronie Henryku Sienkiewiczu, oraz postaci z jego publikacji „Potop”, Andrzeju Kmicicu. Każdy zespół z danego kraju miał na celu przybliżenie historii wybranej osoby i jak jej czyny zmieniły środowisko wokół. Ponad to, początkiem projektu było stworzenie plakatu, który miał go reprezentować – dzieło wykonane przez Adriannę Madej wygrało! - czytam na stronie kozielskiego ogólniaka.
Jednym z zadań było również przytoczenie znanych artystów, naukowców, sportowców itp., wraz ze sporządzeniem wpisów o nich na stronie Padlet.
Mieliśmy okazję nauczyć się ogrom rzeczy na temat znanych „herosów” z różnych krajów. Jednak nie zyskaliśmy wyłącznie wiedzy kulturowej: dzięki komunikacji, rozmowom na forach i dyskusjom mieliśmy okazję na kontakt z osobami zza granicy, poszerzając dzięki temu umiejętności posługiwania się językiem globalnym – angielskim - informuje szkoła.
Napisz komentarz
Komentarze