Pełna nazwa projektu to "Głos mają ryby. Ochrona dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności w środowiskach wodnych w Muzeum Wsi Opolskiej i na terenie Śląska Opolskiego". Dzięki współpracy naszej lokalnej grupy działania z Muzeum Wsi Opolskiej, Rybacką Lokalną Grupą Działania Opolszczyzna oraz Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego udało się już m.in. wykonać renaturalizację stawów w Grodzisku, Dziergowicach i Zakrzowie oraz zbudować infrastrukturę turystyczną wokół akwenu w Dębowej.
Warsztaty edukacyjne dotyczące tradycji wikliniarskich przeprowadzono już w Polskiej Cerekwi, Pawłowiczkach, Cisku i Bierawie. W maju odbędą się w Długomiłowicach.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i seniorów. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się z podstawową wiedza o wiklinie, z technikami wyplatania oraz informacjami dotyczącymi materiałów, z jakich powstają kosze. Samodzielnie wykonali wyploty małych form z tradycyjnej i papierowej wikliny - czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Euro-Country.
Projekt "Ryby mają głos" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Napisz komentarz
Komentarze