Również wysoki poziom artystyczny i organizacyjny imprezy, dzięki występom takich gwiazd jak: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” (2010), Kabaret Rak (2012), „Czerwoni i Czarni” (2014) czy Krzysztof Krawczyk (2016) zapewnia wydarzeniu stałe miejsce na rozrywkowej mapie regionu.
- Ostatnie cztery edycje festynu były tak zorganizowane, że funkcjonowało grono wolontariuszy - społeczników, a jeden dowodził. Ja byłem takim społecznym „brygadzistą”. Teraz jestem pomocnikiem „brygadzisty”. Postawiliśmy na młodsze pokolenie i w tegorocznym festynie dowodzi mieszkaniec Sławięcic Adam Popławski - mówi Gerard Kurzaj, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic.
Pierwsze spotkania związane z planowaniem festynu przeprowadzono już ponad dwa lata temu, jednak intensywna praca polegająca na załatwianiu formalności, pozyskiwaniu sponsorów, wykonawców i sprawach technicznych, trwa od roku.
Głównymi organizatorami wydarzenia są: miejscowe rada osiedla i parafia przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic, Rady Osiedla Miejsce Kłodnickie i Miejskiego Ośrodka Kultury.
- Za tymi instytucjami tak naprawdę stoją dziesiątki osób - mieszkańców naszego osiedla, społeczników z pasją, członków organizacji społecznych, takich jak OSP Sławięcice, OSP Miejsce Kłodnickie, Klub Sportowy Sławięcice, Mniejszość Niemiecka czy Parafialny Zespół Caritas - mówi Adam Popławski. - Nieoceniona jest pomoc lokalnych przedsiębiorców i współpraca z miejscowymi placówkami oświatowymi - dodaje.
Festyn rozpocznie się 8 czerwca o godz. 13 występami dzieci i młodzieży sławięcickich szkół, przedszkola i grup parafialnych. Zaprezentuje się też Sławięcicka Orkiestra Dęta i Mażoretki Rytm III z Długomiłowic. W dalszej kolejności zaplanowano koncerty: Zespołu Szofar, Śląskiej Grupy Kabaretowej Kafliki i gwiazdy wieczoru - Eleni. Na zakończenie zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Adriano.
- Istotnym punktem programu będzie finał loterii festynowej z atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, w tym wycieczką do Rzymu. Przygotowaliśmy ponadto wiele atrakcji: wesołe miasteczko, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokazy służb ratowniczych i miasteczko ruchu drogowego - mówi Popławski. - Zaprosimy do zwiedzania zabytkowego kościoła, którego jubileusz 150-lecia poświęcenia właśnie obchodzimy, a w rolę przewodnika wcieli się ks. proboszcz Marian Bednarek - dodaje.
Na entuzjastów staroci będzie czekał pchli targ, natomiast przy stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Kędzierzyn będzie można zapoznać się z bogactwem przyrodniczym lasów otaczających Sławięcice. Nie zabraknie oczywiście bogatej oferty gastronomicznej.
Z kolei 9 czerwca o godz. 14.30 na stadionie przy ul. Sadowej rozegrany zostanie tradycyjny mecz piłki nożnej oldbojów Polska - Niemcy.
Napisz komentarz
Komentarze