Reklama
piątek, 17 stycznia 2025 07:03
Reklama
Reklama
Reklama

Coś więcej niż sesja zdjęciowa do kalendarza. Opolskie kobiety mają moc

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Mechnicy Elżbieta Dziuda-Kampa po raz kolejny zaskoczyła wszystkich. Wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2021, który prezentuje sylwetki kobiet sukcesu - twarze akcji "Opolska Mama Ma Moc - OMMM". Ze zdobiącą miesiąc październik dyrektor mechnickiej szkoły rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób akcje jak ta pozwalają na pobudzenie potencjału wielkości, który drzemie w każdej kobiecie.

Autor: Fot. Opolska Mama Ma Moc - OMMM, SSP w Mechnicy

- Jak doszło do tego, że zdjęcie z panią znalazło się w kalendarzu?

- Pewnego dnia, w imieniu marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, zadzwoniła do mnie Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, z zaproszeniem na spotkanie pn. "Królewskie ogrody. Siła kobiet", podczas którego miała się odbyć uroczysta opolska premiera najnowszej powieści Ewy Kassali „Semiramida”. W trakcie spotkania zaplanowano fashion show "Nowy Babilon" Agaty Tuckiej-Marek. "Na spotkanie zapraszamy znane i silne kobiety z województwa opolskiego, które wystąpią także w pokazie damskiej odzieży jeździeckiej marki Five Foule. Zdjęcia uczestniczek spotkania znajdą się w kalendarzu na 2021 rok" - powiedziała Karina Bedrunka. Oczywiście odebrałam to zaproszenie jako wyróżnienie, więc przyjęłam je z radością.

- W ten sposób stała się pani jedną z twarzy silnych opolskich kobiet w kalendarzu 2021 promującym akcję, której koordynatorem jest Karina Bedrunka.

- Pani Karina to wyjątkowa "opolska mama", emanująca nie tylko uśmiechem, pozytywną energią, ale przede wszystkim niesamowitą mocą. Jestem dumna, że i moje zdjęcie znalazło się wśród opolskich silnych kobiet, które wciąż inspirują do działania. "Opolska Mama Ma Moc" to miejsce, gdzie znajdują się informacje o aktualnych projektach i wydarzeniach skierowanych do opolskich rodzin. Dobrze być częścią tej mocy, która może góry przenosić.

- Proszę opowiedzieć, jak wyglądała akcja, w której wzięła pani udział.

- Przed rozpoczęciem części oficjalnej Agata Tucka-Marek przygotowała uczestniczki spotkania do sesji zdjęciowej. Z ekscytacją przymierzałyśmy stroje z kolekcji Nowy Babilon oraz damską odzież jeździecką. Mnie przypadł zaszczyt prezentować odzież jeździecką. Dla chętnych koleżanek był zapewniony profesjonalny makijaż. Sesja zdjęciowa odbyła się w plenerze, w parku przy Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu. Na szczęście pogoda i humory wszystkim dopisywały, co ułatwiło pracę fotografowi. Spotkanie uroczyście otworzył marszałek Andrzej Buła. Po raz kolejny docenił opolskie kobiety, dostrzegając ich kompetencje, wiedzę, doświadczenie, życiową mądrość i siłę. „Szczególny szacunek mam zaś dla tych kobiet, które wspaniale radzą sobie z łączeniem życia rodzinnego, pracy i swoich zainteresowań" - mówił pan marszałek. Karina Bedrunka przedstawiła wszystkie zaproszone panie i krótko zaprezentowała, w czym się przejawia kobieca siła każdej z nich.

Literacki, interaktywny power show pt. „Silne królowe starożytności. Semiramida” w wykonaniu pisarki Ewy Kassali miał na celu przekonać, że potencjał wielkości drzemie w każdej  kobiecie, a rolą najpotężniejszych kobiet, które stąpały po ziemi, jest to, by go pobudzić. Ten cel przyświeca także akcji OMMM. Uważam, że każda z koleżanek uczestniczących w tym spotkaniu poczuła właśnie tę moc, gdyż pani Ewa Kassala umiejętnie zaangażowała wszystkich do wspaniałej i radosnej zabawy. Spotkanie zakończyło się pokazem kolekcji Nowy Babilon i sesją zdjęciową uczestników.

Tak więc za sprawą "Semiramidy" i kolekcji Nowy Babilon przeniosłyśmy się w inny, magiczny świat. Bohaterki książek Ewy Kassali, ich moc i płynąca z nich energia pozwoliły nam naładować się pozytywną energią, która jest niezbędna, by osiągać zarówno te drobne codzienne cele, jak i zdobywać szczyty. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Zaczytane Opolskie”, pod patronatem honorowym marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły.

- Czy udział w spotkaniu i sesji zdjęciowej do kalendarza to jedyne przedsięwzięcia realizowane w ramach akcji OMMM?

- Miałam zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w wielu innych ciekawych inicjatywach związanych z akcją. Na zaproszenie pana marszałka brałam aktywny udział w spotkaniu pn. "Opolskie kobiety - 15 lat w Unii Europejskiej" w Opolu. Było ono świetną okazją do wspólnej dyskusji na temat roli kobiet w zmieniającej się rzeczywistości. Przedstawiłam tam wpływ pozyskanych przeze mnie środków unijnych na rozwój SSP w Mechnicy oraz mieszkańców sołectw Mechnica, Dziergowice i Stare Koźle, z którymi miałam ogromną przyjemność wielokrotnie współpracować w ramach projektów realizowanych z ich udziałem.

W ramach inicjatywy OMMM współpracowałam także w organizacji spotkania opolskich kobiet, działaczek życia edukacyjnego i społecznego w Grodźcu. W spotkaniu wzięli udział też uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych i kulinarnych związanych ze zdrowym odżywianiem i szeroko pojętą profilaktyką. Mnie przypadł zaszczyt poprowadzenia części dotyczącej możliwości korzystania ze wsparcia UE „Możesz, więc korzystaj”.

W Prószkowie wzięłam udział w spotkaniu inaugurującym wydanie trzeciej książki pt. "Uśmiech dziecka" w ramach akcji OMMM. W grudniu ubiegłego roku odbyło się świąteczne spotkanie on-line pana marszałka z "Opolską Mamą, która Ma Moc", w ramach którego przeprowadzono ciekawe warsztaty choćby na temat przygotowania opolskiego karpia, pomysłowego udekorowania wigilijnego stołu czy tworzenia aniołów niosących dobro.

- Kolejny program to "Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!".

- Dzięki niemu nauczyciele szkół podstawowych otrzymają laptopy. Wszystko dzięki zaangażowaniu pana marszałka Andrzeja Buły i funduszom europejskim w ramach akcji "Opolskie Fundusze Mają Moc" czy "Opolska Mama Ma Moc", które pozwalają na zakup niezbędnego sprzętu. Ostatnio zostałam zaproszona do udziału w projekcie "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej - II edycja".

W okresie styczeń-maj 2021 r. na antenie Radia Opole oraz w internecie będą się pojawiać materiały i audycje na temat funkcjonowania rodziny w dobie epidemii COVID-19, możliwych rodzajów wsparcia dla osób i rodzin potrzebujących na Opolszczyźnie. Mnie poproszono o wywiad do 1. odcinka audycji - na temat nauki zdalnej oraz wynikających z niej trudności dla dziecka i rodziny; wyemitowano go 20 stycznia. Jest to akcja edukacyjna i świadomościowa na rzecz rodzin, organizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu za sprawą projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2013-2020.

- Słuchając, w jak wielu projektach pani uczestniczy, zastanawiam się, jak to wszystko ogarnia jedna osoba. Zapewne korzyści przewyższają poświęcenie.

- Biorąc udział w takich eventach, czuję się doceniona i zmotywowana do dalszych działań. Uczestnictwo w tych wydarzeniach jest dla mnie ogromnym motywatorem i inspiracją. Wyzwala to we mnie jeszcze większe zaangażowanie w nowe działania i projekty, co przynosi kolejne efekty dla środowiska, w którym funkcjonuję, a szczególnie dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Mechnicy. Spotkania z kobietami sukcesu dają możliwość wymiany doświadczeń w różnych sferach życia, a udział w nich daje okazję nie tylko do zdobywania nowej wiedzy i informacji, ale również staje się sposobnością do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz ich efektów dla uczniów i społeczności lokalnej. W czasie tych spotkań poznaję wiele ciekawych kobiet, które swoje pasje i ambicje realizują w wielu dziedzinach - kulturze, nauce, biznesie, samorządzie czy działalności społecznej. Każda z nich jest kobietą, która osiągnęła sukces dzięki własnej i nierzadko ciężkiej pracy, z trudem godząc życie rodzinne i zawodowe.

Niewątpliwie przyczynia się to do osiągnięcia satysfakcji z mojej pracy, a w konsekwencji - również poczucia, że dzięki akcji "Opolska Mama Ma Moc" stałam się jedną z opolskich kobiet sukcesu. Uważam, że największym sukcesem, który sprawił mi ogromną radość, jest uznanie i Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji, którą otrzymałam w październiku 2020 r. Odbieram to jako najwyższe wyróżnienie w swoim życiu. Jednocześnie daje mi poczucie, że to, co robię, jest słuszne, ważne i potrzebne. Z drugiej strony, kocham pracę z ludźmi i uważam, że nie robię nic nadzwyczajnego, tylko to, co jest moją pasją, a to już daje mi wiele satysfakcji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: To chyba .jakiś żart. Sympatyczny...kameleon.Data dodania komentarza: 17.01.2025, 06:20Źródło komentarza: Bronisław Piróg otrzyma „Statuetkę Koziołka”Autor komentarza: KufkaTreść komentarza: A kierowała Zarządem Oświaty jeszcze. Nim radną została. No to pięknie.Data dodania komentarza: 16.01.2025, 23:29Źródło komentarza: Katarzyna D., była radna miejska, usłyszała zarzuty prokuratorskieAutor komentarza: LesioGagarinTreść komentarza: Acha....no...to znowu, urząd ma rączki " czyste"....komedia to mało powiedziane....Lepiej Koziołki stawiać przy każdym warzywniaku....i foty sobie strzelać.... Czyli nikt nie jest odpowiedzialny za tę inwestycję.... Tak jak za to "wąskie gardło" co wykonali przy rondzie Milenijnym...Data dodania komentarza: 16.01.2025, 20:14Źródło komentarza: To była przedwczesna radość. „Zielone” latarnie na Gazowej to niewypałAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Ale dlaczego do tego dochodzi?Data dodania komentarza: 16.01.2025, 09:58Źródło komentarza: Nastolatek zasłabł podczas kąpieli. Na miejscu interweniowały straż pożarna i pogotowie R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: A i dobrze, w tym kraju prowincja do zaorania, zostanie 5 ośrodków trzymających resztę kraju w szachu. Będą tam zdychać w korkach, smrodzie, tłoku i od stresu konkurencji. Reszcie kraju zostaną zakłady produkcyjne, maszyny do obsługi dla kumatych, pole do orania po dziadkach. Zerknijcie sobie na ten ranking w latach 2017 i porównajcie jak wszystkie szkoły powiatu SPADŁY, a już wtedy był dramat. Jestem przekonany, że jak tu się spotkamy ( a daj wam Bóg ) za 5 lat to będzie gorzej. Czy genialna reforma PiS i ministry Zalewskiej pomogła takim ośrodkom jak powiat Kędzierzyn? Pytam z perspektywy, wnioski wyciągajcie sami.Data dodania komentarza: 16.01.2025, 09:31Źródło komentarza: Ranking liceów i techników Perspektywy 2025. Wyniki szkół z Kędzierzyna-KoźlaAutor komentarza: SprawiedliwośćTreść komentarza: A w tej sprawie również maczał palce Borys Budka który robił przekazy przelewy pani Katarzynie zorganizowana grupa przestępcza kropka Nawet prokurator który Przesłuchiwał panią Katarzynę sugerował jej że jeśli przyzna się że Borys Budka Robił jej te przelewy to wyjdzieData dodania komentarza: 16.01.2025, 09:25Źródło komentarza: Katarzyna D., była radna miejska, usłyszała zarzuty prokuratorskie
Reklama
pochmurnie

Temperatura: -3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1040 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna