Reklama
czwartek, 21 listopada 2024 19:37
Reklama
Reklama
Reklama

Zaproszenie na Muzealną Akademię Odkrywców - cykl zajęć online

Tutejsze muzeum przygotowało szereg wakacyjnych atrakcji.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Od 8 lipca w każdą środę i piątek Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji będzie prezentować na swojej stronie fb krótki film edukacyjny. Zachęcamy do oglądania.

Nim Kopernik spośród tysięcy obserwacji i obliczeń ruchów poszczególnych ciał niebieskich wydedukował, że to Ziemia się obraca a nie Słońce, ktoś musiał mu pokazać przyrządy do obserwacji nieba, a ktoś inny powiedział mu jak odróżnić gwiazdę od planety. On pierwsze nauki odbierał na Akademii Krakowskiej, ale ty aby zostać odkrywcą nie musisz wcale wyjeżdżać do Krakowa, wystarczy, że zapiszesz się na warsztaty Muzealnej Akademii Odkrywców, które odbywają się podczas tegorocznych wakacji w Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

CZEGO SIĘ NAUCZYMY?

Akademia Odkrywców - to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży odnoszących się do historii ze szczególnym uwzględnieniem dziejów naszego miasta. Odkrywanie historii odbywać się będzie w trzech grupach tematycznych:

W dniach 6-9. lipca oraz 10-13. sierpnia "Twierdza Koźle" - tu zdobędziemy wiedzę o twierdzach, czym się różnią od zamków i grodów, ich konstrukcjach i rodzajach, a także czasach w jakich je budowano oraz o ówczesnych metodach walki. Obejrzymy liczne ilustracje, poznamy terminologię i wyruszymy na wycieczki po mieście poszukując historycznych pozostałości po Twierdzy Koźle. Warunki uczestnictwa to ukończone 10 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.

W dniach 13-16. lipca oraz 17-20. sierpnia „Archeologia” - weźmiemy udział w pracach na stanowisku archeologicznym w pobliżu muzeum, będziemy poszukiwać fragmentów średniowiecznej ceramiki, kości zwierząt oraz metalowych przedmiotów zgubionych przez mieszkańców zamku. Znalezione przedmioty będziemy czyścic, identyfikować i porównywać z literaturą fachową, a także spróbujemy określić ich wiek. Obejrzymy też liczne ilustracje związane z pracą archeologów. Warunki uczestnictwa to ukończone 13 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.

W dniach 20-23. lipca oraz 24-27. sierpnia „Miasto w średniowieczu” - tu dowiemy się jak w średniowieczu budowano miasta, kto w nich mieszkał, czym zajmowali się mieszkańcy, obejrzymy liczne ilustracje i poznamy fachowe nazewnictwo. Zapoznamy się też z najsłynniejszymi polskimi zamkami i średniowiecznymi miastami. Wyruszymy tez na wycieczki po mieście poszukując śladów średniowiecza, które pozostały do dziś. Warunki uczestnictwa to ukończone 10 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.

JAK TO SIĘ BĘDZIE ODBYWAĆ?

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w tym roku podczas zajęć wakacyjnych będziemy musieli dostosować się do kilku ograniczeń.  Pierwsze ograniczenie będzie dotyczyło czasu przebywania pod opieką pracowników muzeum - do max. 2 godzin dziennie. Drugie ograniczenie to liczba osób - w jednej grupie warsztatowej będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Stanowiska pracy w muzeum i w terenie będą od siebie oddzielone odpowiednią przestrzenią, każdy z uczestników będzie miał tez zapewniony dostęp do środków dezynfekujących oraz maseczek i rękawiczek ochronnych. Będziemy też uczestnikom wielokrotnie przypominać o dezynfekowaniu rąk. Sprzęt będzie dezynfekowany płynem każdorazowo po zakończeniu użytkowania.

Zajęcia jednej grupy będą się odbywały cztery razy w tygodniu po 2 godziny - od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 - 12.00. Każda grupa będzie miała zajęcia w innym tygodniu, dlatego w muzeum nigdy nie będzie więcej niż pięcioro uczestników naraz.

CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ ZAPISAĆ?

Nadal przyjmujemy zapisy do kolejnych grup warsztatowych. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (77 482 36 86) oraz dostarczenie do muzeum wypełnionej i podpisanej przez rodzica lub opiekuna karty uczestnika warsztatów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń, ale ostateczną decyzję o przyjęciu uczestnika na warsztaty podejmie dyrektor muzeum.
 

 

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BożenaTreść komentarza: Jedna z pań chyba zapomniała gdzie pracuje, taka mini nie wypada...Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:33Źródło komentarza: „Jesienne Spotkanie Literackie” - poezja, literatura i sztuka w klimatycznej odsłonie. ZDJĘCIAAutor komentarza: MmdiTreść komentarza: Słuszne słowa.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 17:54Źródło komentarza: Lista punktów pomocy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskimAutor komentarza: artTreść komentarza: Prezes idzie niedługo na emeryturę więc sprzedaje co może. Norma.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 15:49Źródło komentarza: Co dalej z Biedronką przy Łokietka w Kędzierzynie-Koźlu? Jest oficjalny komunikat sieciAutor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Ma tyle ile mu Polacy dadzą...Data dodania komentarza: 21.11.2024, 15:42Źródło komentarza: I Ty możesz wspomóc kłodnickie hospicjum św. Anny. Weź udział w wyjątkowym koncercieAutor komentarza: Gall anonimTreść komentarza: A cenzura już zniknęła,nieeeee w lokalnej ma się świetnie!!!Data dodania komentarza: 21.11.2024, 15:38Źródło komentarza: „Ale tu ciemno”. Klienci zaczynają się denerwować. ZDJĘCIAAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: A fe,dziennikarze!!! Promujecie nieprawdziwe treści o Putinie,jego bojaźni i zniszczonej ( rzekomo) rezydencji w Soczi.!!!!! To hejterstwo a nie dziennikarstwo!!!! Odpuście sobie!!!!Data dodania komentarza: 21.11.2024, 15:34Źródło komentarza: „Ale tu ciemno”. Klienci zaczynają się denerwować. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna