W 27. edycji olimpiady wzięło udział łącznie 43 tys. uczniów z 1800 placówek. W finale zmierzło się 32 uczestników w dwóch grupach wiekowych: z ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich - po dwie osoby w swoich kategoriach z każdego województwa.
Olimpiada składała się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego oraz centralnego. Na każdym z nich uczestnicy rozwiązywali test, w którym oprócz wiedzy teoretycznej, sprawdzane były również ich umiejętności praktyczne dotyczące przeprowadzenia akcji promującej zdrowie w lokalnym środowisku. Na ogólną ocenę finału wpływ miały trzy elementy: akcja prozdrowotna, część praktyczna z udzielania pierwszej pomocy i test składający się ze stu pytań. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z ekologii, biologii, dietetyki, chorób, profilaktyki zdrowotnej itd.
Podczas trzydniowej rywalizacji finałowej w Łodzi uczestnikom czas umilały ciekawe zajęcia np.: indywidualne spotkania z dietetykiem, zabawy integracyjne, tańce, atrakcyjne pokazy ogniowe. Na podsumowanie olimpiady wjechał jubileuszowy tort z okazji setnej rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczennicy drugiej klasy kozielskiego ogólniaka zabrakło zaledwie jednego punktu do miejsca na podium. Za rok zapewne poprawi swój wynik.
Napisz komentarz
Komentarze