- Myślimy tu między innymi o zabezpieczeniu kadrowym szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w przyszłości – zaznacza Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski.
W Nysie na wydziale nauk medycznych kształcą się przyszłe pielęgniarki, od 2016 roku zdobywając wiedzę także na studiach magisterskich. Samorząd chciałby się skupić na wspólnych, wspomnianych już projektach, stażach i zajęciach praktycznych w Kędzierzynie-Koźlu, w szpitalu wielospecjalistycznym, który w mijającym roku został solidnie doposażony sprzętowo, planowana jest jego nadbudowa o dwa piętra.
- W oświacie zrodziło się dziś kilka mam nadzieję dobrych pomysłów na przyszłość z korzyścią dla obu stron, to było bardzo owocne spotkanie – dodaje Paweł Masełko.
W Nysie studiują nie tylko przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze, ale również ratownicy medyczni. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie to dziś uczelnia, która dysponuje nowoczesną bazą naukową, centrami symulacji dla kierunków nauk medycznych i technicznych. Oferuje dostęp do najnowszych publikacji oraz oprogramowania.
Z roku na rok, kiedy mury uczelni opuszczały kolejne roczniki absolwentów, uczelnia otrzymała wiele sygnałów od studentek o potrzebie kontynuacji kształcenia i uruchomienia studiów magisterskich. Podstawowym celem utworzenia studiów magisterskich, było wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, wykazującym potrzebę kształcenia kadry pielęgniarskiej, zwiększenie jej zasobów, oraz umożliwienia wykształcenia wyższego - mgr pielęgniarstwa. W roku akademickim 2015/16 uruchomiono w PWSZ w Nysie na kierunku pielęgniarstwo kształcenie na studiach drugiego stopnia (studia magisterskie).
Napisz komentarz
Komentarze