Reklama
poniedziałek, 4 listopada 2024 18:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wycisk z medalem. Srebrny krążek wywalczony w Spale cieszy zawodnika i trenera

Srebrny krążek zdobyty podczas 24 Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale daje mu energii do działania. Pochodzący z Przewozu Michał Wycisk, zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Spot-Light Cisek, ani myśli porzucać pasji. Zapewnia, że chce dźwigać jak najdłużej.
Wycisk z medalem. Srebrny krążek wywalczony w Spale cieszy zawodnika i trenera
Podium w kategorii Michała Wyciska podczas zawodów w Spale

Autor: Fot. archiwum prywatne

Dla kończącego 29 września 18 lat Michała Wyciska, ucznia Zespołu Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, sukces osiągnięty w Spale w ostatni weekend sierpnia to wprost wymarzony przedurodzinowy prezent.

- Wrażenia pozytywne. Jestem zadowolony tym bardziej, że to mój pierwszy medal. Była fajna walka o srebro, bo wygrałem o zaledwie 1 kilogram - mówi Michał Wycisk. Jeszcze nie wie, czy zwiąże swoją przyszłość z podnoszeniem ciężarów. - Zobaczę, jak skończę szkołę, co będzie dalej. Ale chcę dźwigać jak najdłużej - deklaruje.

To pierwsze tak duże osiągnięcie zarówno jego, jak i trenera Dawida Mrozka - mieszkańca Ostrożnicy w gminie Pawłowiczki, absolwenta Politechniki Śląskiej, który samodzielnie prowadzi sekcję raptem od kilku miesięcy.

- Wcześniej przez pół roku trenerem był Rafał Szkoła, a ja byłem kimś na zasadzie kierownika sekcji - osoby odpowiedzialnej za finanse, zakupy, zgłoszenia zawodników na zawody i wyjazdy na nie. Niestety, Rafał zrezygnował w maju z funkcji trenera i od tego czasu sam prowadzę treningi - mówi Dawid Mrozek.

Sekcja podnoszenia ciężarów z Ciska to dzieło Wiesława Włodarskiego. Założycielowi sekcji i dotychczasowemu trenerowi ciężarowców udało się ukształtować zawodników - w arkana dyscypliny wprowadził również Michała Wyciska. Obecny trener pilnuje, by nastolatek z Przewozu dalej się rozwijał.

Ciężarami pan Dawid zainteresował się w wieku 16 lat. W okresie szkoły średniej on również był zawodnikiem ciseckiej sekcji. Będąc na studiach, nie miał już możliwości trenowania. Kontaktu z trenerem Włodarskim jednak nie utracił.

- W 2020 r. pan Wiesław zapytał mnie, czy nie chciałbym przejąć po nim sekcji. Zgodziłem się, bo to w pewnym sensie cały czas moja pasja. Sam nigdy nie miałem wyników medalowych. Jako zawodnik zdobywałem przeważnie miejsca 4-8. Być może jako trener bardziej się sprawdzę - mówi Dawid Mrozek. - Lubię też pracować z młodzieżą i przekazywać wiedzę na temat tego sportu, jaką uzyskałem od pana Wiesława - dodaje.

Nie jest tak, że trener Włodarski w ogóle nie zawita do salki w hali sportowej w Cisku - tam w poniedziałki, środy i piątki odbywają się treningi dwuboju olimpijskiego, czyli podnoszenia ciężarów. Jeśli akurat zdarzy się, że Dawid Mrozek nie może być na treningu z powodu konieczności pozostania dłużej w pracy, pan Wiesław zastępuje go.

Aktualnie Spot-Light Cisek sekcja skupia trzech zawodników. Poza Michałem Wyciskiem są to: 16-letnia Sara Młynarz z Ciska i jej rówieśnik Michał Kaczmarzyk z Landzmierza.

Michał Wycisk trenuje od 2016 r. Systematycznie uczestniczy w treningach. To pierwszy sukces na jego koncie - jeśli wziąć pod uwagę, że dotychczas zajmował miejsca 4-6, nigdy zaś nie udało mu się stanąć na podium.

Startuje w kategorii +109 kg U20, czyli do 20 lat. W Spale wyrwał 105kg i podrzucił 136 kg. (...)

Więcej w 30. nr. Nowej Gazety Lokalnej, który ukaże się 7 września.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych A Autor komentarza: HansTreść komentarza: "Biedny" Niemiec rozpoczął wojnę, a potem uciekał, bo tyle krzywd zdążył w parę lat wyrządzić, że dobrze wiedział, iż wreszcie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Ale i tak zdążył wywieźć kilkadziesiąt pociągów zagrabionych dzieł sztuki, złota i innych kosztowności, których do dziś nie oddał okradzionym narodom. Smutna prawda...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:05Źródło komentarza: Archeologiczna ciekawostka, czyli kozielskie czółno i toporki neolityczne. ZDJĘCIAAutor komentarza: stawikTreść komentarza: Muszą dojechać, przecież nie będą targać tych skrzynek z piwem z parkingu.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 14:05Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: RuchTreść komentarza: Może morsy zadbały by jeszcze o otoczenie dębowej i nie wjeżdżały na zakaz pod samą plaże.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:43Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: Ja kaziaTreść komentarza: Może ktoś zajmie się "cudem" XXI wieku tj.kontenerami zardzewiałymi przy stadionie koźle i między biedronką a Lidlem i hałdami śmieci pod nimi.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:15Źródło komentarza: Likwidacja kolejnych koczowisk w kędzierzyńskich lasach!Autor komentarza: ZzzzTreść komentarza: Gdzie to ranczo w Kędzierzynie Koźlu?Tylko dlaczego" ranczo"?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 11:41Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama