Czy warto iść do zaocznego liceum dla dorosłych?
Zdecydowanie tak. Jest to szansa na nadrobienie zaległości i uzyskanie wykształcenia średniego, co podniesie jakość całego późniejszego życia. Ukończenie szkoły otwiera m.in. możliwość dalszego kształcenia w szkołach policealnych, pójścia na wymarzone studia, a także zdobycia tytułu technika bez konieczności chodzenia do technikum. Jest to także dodatkowy atut w CV. Prawdą jest, że pracodawcy cenią głównie umiejętności pracownika, ale przy wielu ofertach pracy wykształcenie średnie jest niezbędnym minimum. Wielu naszych absolwentów zgłaszam nam także, że po ukończeniu liceum otrzymało podwyżkę wynagrodzenia, czy też lepszą pracę. Zdobycie wykształcenia wpłynie także na nasze samopoczucie, podniesie poczucie własnej wartości, pozwoli nam poszerzyć horyzonty, poznać innych ludzi. W dodatku godziny zajęć w zaocznej szkole dla dorosłych są elastyczne i nie kolidują z codziennymi obowiązkami. Słuchacze otrzymają także legitymację i bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS, PCPR i innych instytucji. W naszej szkole mogą także uczestniczyć w bezpłatnym, nieobowiązkowym wsparciu dodatkowym obejmującym szkolenia, doradztwo zawodowe i prawne.
Kto może zapisać się do szkoły?
Liceum dla dorosłych jest otwarte na wszystkie osoby pełnoletnie, które ukończyły gimnazjum, ośmioletnią szkołę podstawową lub szkołę zawodową, czy też branżową. Warto podkreślić, że absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej mogą być przyjęci od razu do klasy drugiej. Tym samym mogą oni uzyskać wykształcenie średnie znacznie szybciej. W szczególnych przypadkach do szkoły mogą być przyjęte także osoby niepełnoletnie.
W jakim wieku są słuchacze szkoły?
Przekrój wiekowy jest bardzo różny. Są osoby młode, które wcześniej przerwały z różnych względów naukę w innej szkole lub które niedawno ukończyły szkołę zawodową czy branżową. Jest także sporo osób w wieku 30-70 lat, które czy to z powodu obecnych perspektyw zawodowych, czy też z powodu „satysfakcji” posiadania wykształcenia średniego, czy też choćby „wyjścia z domu” decydują się na zapisanie do szkoły.
Jak wyglądają zajęcia w szkole?
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, tylko dwa zjazdy w miesiącu. Plan układamy tak aby nie zabierać całego weekendu. Zdajemy sobie sprawę, że cześć osób pracuje, posiada rodzinny i inne obowiązki. Dlatego staramy się elastycznie podchodzić do każdego słuchacza. Współpracuje z nami grono doświadczonych, sympatycznych i przyjaznych nauczycieli.
Ile to kosztuje?
Nic. Szkoła jest całkowicie bezpłatna. Brak jakichkolwiek ukrytych opłat. Posiadanie statusu szkoły publicznej przez nasze liceum, daje także gwarancję braku wprowadzenia jakichkolwiek opłat w przyszłości.
Co po ukończeniu liceum?
Możliwość są praktycznie nieograniczone. Po zakończeniu szkoły, słuchacz otrzymuje wykształcenie średnie (potwierdzone państwowym świadectwem) uprawniające do podjęcia dalszego kształcenia w szkole policealnej. Ma też możliwość uzyskania tytułu technika bez konieczności uczęszczania do technikum. Może przystąpić do nieobowiązkowego egzaminu maturalnego i otrzymać świadectwo dojrzałości, otwierające drogę do kształcenia w szkole wyższej. Może zmienić pracę, dostać awans, podwyżkę, zdobyć uprawnienia zawodowe wymagające wykształcenia średniego, założyć działalność gospodarczą, czy też po prostu cieszyć się zdobytym wykształceniem. Jako doradca zawodowy, pomagam w podjęciu najlepszych dla słuchacza, możliwości i potrzeb decyzji.
Jak zapisać się do liceum?
Słuchacze nie zdają żadnych egzaminów wstępnych, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zarezerwować miejsce w szkole można poprzez wypełnienie formularza http://fddp.pl/pl/formularz_zgloszeniowy lub telefonicznie pod nr 730 551 551. W celu dokończenia rekrutacji należy następnie zgłosić się do kancelarii szkoły w Kędzierzynie-Koźlu, przy ul. Grunwaldzkiej 27 (II piętro), ze świadectwem ukończenia wcześniejszej szkoły i dowodem osobistym.
Napisz komentarz
Komentarze