Przez stulecia wokół wody narosło wiele teorii, jednych prawdziwych, a innych nie. Niektórzy przypisują tej substancji lecznicze, a nawet magiczne właściwości. Jak jest naprawdę? Czym dokładnie jest woda i czy zawsze jest taka sama? Jak powstaje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawarte są właśnie w książce Tomasza Płowuchy.
Choć pojęcie wody strukturyzowanej nie jest w Polsce bardzo rozpowszechnione, to grono osób, które uwierzyły, że ten specyfik może zdziałać cuda, stale się powiększa. Jak to się stało, że zaufali wszelkiej maści szarlatanom i znachorom, przy okazji napełniając ich portfele? Ta książka to odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania stawiane w kontekście idei wody strukturyzowanej, pamięci wody i wielu innych pseudonaukowych teorii, których celem jest wykorzystywanie naiwności i niewiedzy oraz manipulowanie faktami naukowymi. Dzięki niej poznacie wodę z zupełnie innej perspektywy, dowiecie się kilku bardzo przydatnych rzeczy i przekonacie się, że jest naprawdę niezwykła.
Autor, z pasji, wykształcenia i zawodu jest chemikiem, absolwentem Wydziału Chemii na Uniwersytecie Opolskim. Doskonałą okazją do zapoznania się książką autora pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla będzie spotkanie online organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Odbędzie się ono 22 marca, czyli w Światowy Dzień Wody, o godzinie 17.
Napisz komentarz
Komentarze