Podczas spotkania asp. szt. Tomasz Zarzycki przybliżył młodzieży specyfikę służby w policji, a także wskazał, kto może ubiegać się o przyjęcie do pracy, jakie musi spełnić wymagania oraz gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty. Uczniom przedstawiono również proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówiono jego poszczególne etapy: test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.
Zakres zadań i umiejętności potrzebnych stróżom prawa, są tak szerokie, że wiele umiejętności, czy pasji stają się przydatne w codziennej służbie. Przewodnicy psów, motocykliści z wydziału ruchu drogowego, dociekliwi kryminalni, dyżurni, policjanci zajmujący się profilaktyką nieletnich, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, dzielnicowi, technicy kryminalistyczni, funkcjonariusze z zespołu rowerowego oraz policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego - dla wielu z nich obowiązki służbowe i zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do rozwijania swoich zainteresowań, a także do zdobywania zupełnie nowej wiedzy i doświadczeń.
Praca w policji daje także szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian.
Podania o pracę można składać w Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Wojska Polskiego 18 oraz w komisariacie przy ul. Racławickiej 3. Informacje na temat trwającej rekrutacji można uzyskać w zespole kadr i szkolenia pod nr tel. 47 863 42 09.
Napisz komentarz
Komentarze