Do 24 czerwca można składać uwagi do projektu. Dokumentacja do wglądu znajduje się w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Nie najlepsza opinia na temat tego czym oddychamy, jest jak najbardziej uzasadniona. Co jakiś czas obsługiwana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) stacja pomiarowa w Kędzierzynie-Koźlu, odnotowuje krótkotrwałe, ale znaczne przekroczenia stężenia benzenu.
Służby wojewódzkie, które monitorują skażenie powietrza, ani wcześniej, ani dziś nie potrafią precyzyjnie określić źródła tej niebezpiecznej dla naszego zdrowia imisji.
Na osiedlu Piastów znajduje się jedna z kilku na Opolszczyźnie stacji pomiarowych obsługiwanych przez WIOŚ. Automatyczna stacja w Kędzierzynie-Koźlu na bieżąco monitoruje skażenie m.in. takimi związkami jak: dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, ozon, tlenek węgla, benzen oraz pył zawieszony, a dane pomiarowe są dostępne w Internecie.
Przykładowo nasze miasto od wielu lat boryka się przede wszystkim z dwoma rodzajami zanieczyszczeń powietrza. Wspomnianym wcześniej benzenem, którego głównym źródłem jest przemysł oraz pyłami zawieszonymi, które wynikają z niskiej emisji. Tymczasem - jak przekonują ekolodzy - największy wpływ na niską emisję mają spalane w domowych kotłowniach muły i niskiej jakości węgiel.
Napisz komentarz
Komentarze