Wśród zaproszonych gości w imprezie wzięli udział: kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Aurelia Stępień, radny miasta Michał Nowak, dr Marzanna Pogorzelska - pracownik Uniwersytetu Opolskiego oraz nauczyciele i młodzież wielu szkół średnich Kędzierzyna-Koźla. Po pięknych przemowach gości oraz p.o. dyrektora liceum Małgorzaty Targosz rozpoczęła się część słowno-muzyczna imprezy. Wiersze Ch. Baudelaire`a, W. Szymborskiej oraz przesłanie do młodych prezentowane kolejno przez A. Jaroszewską, P.Janik i W. Słokę przeplatane były wspaniałymi występami wokalnymi.
Wśród śpiewanych utworów znalazły się m. in.: „Modlitwa o wschodzie słońca” J. Kaczmarskiego i „Gołębi song” M. Rodowicz w wykonaniu nauczycieli S. Pieczyk, M. Mazur, J. Bilińskiego oraz pani sekretarki z I LO Izabeli Rajtar, nagrodzone ogromnymi brawami, wszystkim znana „Tolerancja” Stanisława Soyki zaprezentowana przez S. Tymiec i M. Auer, czy też hit amerykańskiego zespołu Black Eyed Peas „Where is the love?” w wykonaniu świetnego chóru z II LO Red Voices pod przewodnictwem Mateusza Gancarczyka.
Bardzo ciekawie zaprezentował się Zespół Szkół nr 1 w składzie: W. Hoppe, M. Pilich, Sz. Reyman i D. Groeger, przedstawiając utwór „Ulecz świat”. Nie zabrakło również klasyków takich, jak: „Imagine” Johna Lenona w grupowym wykonaniu W. Popczak, A. Rutkowskiej, S. Eilers, S. Strzody, J. Piątkowskiej , „Dziwny jest ten świat“ Czesława Niemena w pięknej indywidualnej interpretacji S. Tymiec czy piosenki “Sound of silence” Simona& Garfunkela zaśpiewanej przez M. Bielawską. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pełne profesjonalizmu prowadzenie koncertu przez J. Wróbel oraz P. Michalczyka.
Atmosfera koncertu była niesamowita! Młodzież różnych szkół, trzymająca w rękach czerwone balony w kształcie serc bardzo żywo reagowała na każde słowo czy piosenkę. Przejmująca cisza w trakcie przemówień gości i recytacji tekstów poetyckich potęgowały niezwykły nastrój.
Mamy nadzieję, że wydarzenie to skłoniło do wielu refleksji na temat konieczności przeciwstawienia się ZŁU i NIENAWIŚCI oraz konieczności czynienia DOBRA, „…bo ludzi dobrej woli jest więcej.” Jak powiedział jeden z wielkich Polaków Tadeusz Mazowiecki: „można się różnić, można się spierać, ale nie można się nienawidzić!”.
Napisz komentarz
Komentarze