środa, 16 października 2024 02:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Magdalena Herbeć-Labocha z rekordem życiowym na Chicago Marathon 2024. ZDJĘCIA

Magdalena Herbeć-Labocha ustanowiła nowy rekord życiowy podczas jednego z najbardziej prestiżowych biegów świata - Chicago Marathon 2024, z czasem 3:49:02. Start w tym wydarzeniu to ogromny sukces, gdyż jest jednym z sześciu tzw. „World Marathon Majors” i wymaga szczęścia w losowaniu lub wysokich wyników kwalifikacyjnych.
Magdalena Herbeć-Labocha z rekordem życiowym na Chicago Marathon 2024. ZDJĘCIA

O tym, że Magdalena Herbeć-Labocha zakwalifikowała się do udziału w Chicago Marathon, dowiedziała się w grudniu ubiegłego roku. 

- Bardzo się ucieszyłam, bo w podobnym terminie były wyniki losowania do Berlina i tu się nie udało. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc - przyznaje biegaczka z Kędzierzyna-Koźla.

Od razu zajęła się za organizacją wyjazdu, zakupem biletów lotniczych, rezerwacją hotelu, przygotowała też plan zwiedzania. W podróż do Stanów Zjednoczonych wybrała się z mężem i synem oraz bratową z córką. Magdalena wcześniej pięciokrotnie starała się o start w maratonie organizowanym w Nowym Jorku i kilka razy w Berlinie, ale bezskutecznie.

Tym razem szczęście dopisało w losowaniu i po paru miesiącach treningów stanęłam wraz z 52 tysiącami innych biegaczy na starcie jednego z największych biegów - Chicago Marathon. 42 kilometry i 195 metrów później, a w tym przypadku raczej 26,2 mile. Okazało się, że udało się pobić mój rekord życiowy. Chociaż nie, nie udało się - zapracowałam na to intensywnym treningiem, a odpowiednia pogoda, szybka trasa i wsparcie rodziny okazały się nie do przecenienia. Jednym słowem - życiówka z 2021 pobita - nowy rekord to 3:49:02 i jestem z niego bardzo dumna. To wynik, o którym nawet nie marzyłam - przekazała Magdalena Herbeć-Labocha. To był jej siódmy maraton. Pierwszy raz na królewskim dystansie wystartowała w 2019 roku w Krakowie.

Tu się biega po rekordy

Chicago Marathon to jedno z najstarszych i największych wydarzeń biegowych na świecie, które organizowane jest od 1977 roku. Bieg na przestrzeni dekad zyskał ogromną renomę dzięki płaskiej trasie, idealnej do bicia rekordów, oraz niesamowitej atmosferze z tłumami kibiców i muzyką na żywo. W tegorocznej edycji Ruth Chepngetich z Kenii zwyciężyła w kategorii kobiet, ustanawiając nowy rekord świata z czasem 2:09:56. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się John Korir, który ukończył bieg z wynikiem 2:02:43 – drugim najszybszym w historii maratonu.

Magdalena biega cały rok, ale intensywne przygotowania do startu w Chicago rozpoczęła w lipcu. Podkreśla, że sama organizacja wydarzenia jest niezwykle wymagająca – trzeba stawić się na miejscu już na dwie godziny przed startem, przechodząc przez liczne kontrole, czekając w kolejkach do depozytu czy toalety. Trzeba też być przygotowanym na chłodne poranki.

- Rano jest zimno, temperatura wynosi ok. 8 stopni Celsjusza, a biegnie się w koszulce na ramiączkach. Wierzchnie ciuchy zdejmuje się przed startem i wiesza na barierkach. Są one zbierane przez wolontariuszy i przekazywane bezdomnym – to taka ciekawostka - opowiada Magdalena Herbeć-Labocha. - Część ciuchów i ubrania na przebranie zostawiłam w depozycie. Z domu wzięłam specjalnie starszą bluzę do oddania. Byłam na to przygotowana - dodaje.

Podczas biegu panuje niesamowita atmosfera – na trasie są nie tylko tłumy kibiców, ale także zespoły muzyczne i orkiestry dęte, a hymn USA śpiewany na żywo przed startem dodaje emocji. 

- Taki wielki maraton to niesamowite przeżycie, które zostaje na długo w pamięci. Mam ciarki na skórze gdy wracają wspomnienia lub komuś opowiadam. Ale generalnie jest to samotny bieg w tłumie - przyznaje nasza rozmówczyni.

Magdalena zauważa, że wielu biegaczy miało na sobie koszulki z polskimi barwami, co stworzyło miłą więź między Polakami na trasie. Wszystkie te elementy – wsparcie rodziny, intensywne treningi oraz wspaniała atmosfera – złożyły się na jej życiowy sukces.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Babcia z targuTreść komentarza: Jak to stragany na rynku? A gdzie straż miejska?Data dodania komentarza: 15.10.2024, 22:41Źródło komentarza: Ratusz w Koźlu został uszkodzony w 1945 roku i rozebrany po wojnieAutor komentarza: LLLTreść komentarza: Najlepszejszy Rychu, a weź ty wreszcie użyj twego prawdziwego imienia: Bredzisław!Data dodania komentarza: 15.10.2024, 22:06Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle ma 49 lat. Miasto powstało 15 października 1975 rokuAutor komentarza: LLLTreść komentarza: Flaga województwa opolskiego jest żółto-niebieska, Ukrainy niebiesko -żółta.Data dodania komentarza: 15.10.2024, 22:00Źródło komentarza: 70 lat II LO – wspomnienia, przyjaźnie i nowy koziołek w rogatej rodzince. ZDJĘCIAAutor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: I nic o Żydach prawowitych mieszkańcach Cosel O. S. ??Data dodania komentarza: 15.10.2024, 21:35Źródło komentarza: Ratusz w Koźlu został uszkodzony w 1945 roku i rozebrany po wojnieAutor komentarza: bardedTreść komentarza: Dlaczego wyburzają ten wiadukt..?Data dodania komentarza: 15.10.2024, 21:13Źródło komentarza: Droga 408 z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic zostanie zamknięta. Rozbiórka wiaduktu w GoszycachAutor komentarza: z KoźlaTreść komentarza: Warto wydrukować kozielskie zdjęcia, w większym formacie. Do kupieniaData dodania komentarza: 15.10.2024, 20:55Źródło komentarza: Ratusz w Koźlu został uszkodzony w 1945 roku i rozebrany po wojnie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna