Najnowszy film Magdaleny Łazarkiewicz to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 19-letniej Uli - dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po dwóch latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem.
Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Dziewczyna, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje.
Co więcej, religijne miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić ludzi. Nawet najbliższych.
W „Heliosie” trwa czternasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” (17.10), „Fuga” (24.10), „Ciemno, prawie noc” (31.10), „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” (7.11), „Kurier” (14.11), „Wspomnienie lata” (21.11), „Kamerdyner” (28.11), „Fighter” (12.12), „Miłość jest wszystkim” (19.12) oraz „Planeta singli 3” (26.12).
Napisz komentarz
Komentarze