Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 07:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ZAKSA pokonała Ślepsk Suwałki. ZDJĘCIA

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) w meczu 10. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Tytuł MVP otrzymał Aleksander Śliwka. Przy okazji tego spotkania w hali "Azoty" swoje 25-lecie świętował klub kibica.
Grupa Azoty ZAKSA pokonała Ślepsk Suwałki. ZDJĘCIA

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy głównie dzięki dobrej grze blokiem, od początku wyszli na prowadzenie (4:2, 9:6). Siatkarze z Suwałk odrabiali straty, zbliżali się na punkt (12:11), ale kędzierzynianie po chwili znów uzyskiwali bezpieczną przewagę (14:11, 18:15). Ślepsk jeszcze poderwał się w końcówce i tracił tylko oczko (18:19). Jednak przy stanie 22:21 Paweł Halaba zepsuł zagrywkę, a za moment Twan Wiltenburg zablokował Andreasa Takvama i gospodarze mieli setbola.

Ciekawie było w drugim secie. Po wyrównanym początku, po błędzie Cezarego Sapińskiego w ataku i kontrze wykorzystanej przez Wojciecha Żalińskiego, ZAKSA odskoczyła na cztery punkty (14:10). Wydawało się, że mistrzowie Polski kontrolują już sytuację, ale rywale nie rezygnowali. Skuteczny w ataku był Bartosz Filipiak i to po jego akcji zespół z Suwałk doprowadził do remisu 18:18. Rozgorzała walka punkt za punkt. W zaciętej końcówce, przy wyniku po 24, Cezary Sapiński nie wykorzystał kontry, a za moment partię asem serwisowym zakończył Łukasz Kaczmarek.

Dużo walki i sporo ciekawych zagrań kibice zobaczyli też w trzeci odsłonie. Zespoły walczyły o każdą piłkę. Przez dłuższy czas to Ślepsk miał niewielką przewagę (8:6, 14:13). Jednak gospodarze chcieli zamknąć pojedynek w trzech setach. Przy stanie 17:17 Łukasz Kaczmarek huknął z zagrywki, a po chwili nasz atakujący wykorzystał kontrę i ZAKSA odskoczyła na 20:18. Takiej przewagi klubowi mistrzowie Europy nie mogli zmarnować i przy głośnym dopingu kibiców wygrali za trzy punkty.

Przy okazji meczu klub kibica naszej drużyny świętował 25-lecie istnienia. Z tej okazji na miejscu przygotowano szereg atrakcji. Była wystawa archiwalnych zdjęć, trofeów, gadżetów i koszulek kibicowskich. Fani mogli skorzystać z fotobudki, a także zrobić sobie zdjęcie w pamiątkowej ramce. Nie zabrakło życzeń i prezentów dla klubu kibica od włodarzy ZAKSY, głównego sponsora klubu, a także władz miasta. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechały delegacje kilku innych klubów kibica oraz zaproszeni goście związani przed laty z naszą drużyną.

ZAKSA: Aleksander Śliwka (18), Łukasz Kaczmarek (15), Marcin Janusz (1), Twan Wiltenburg (5), Dmytro Paszycki (11), Wojciech Żaliński (10), Erik Shoji oraz Adrian Staszewski

Ślepsk: Matias Sanchez, Paweł Halaba (10), Bartosz Filipiak (17), Cezary Sapiński (5), Andreas Takvam (10), Miran Kujundzić (10), Mateusz Czunkiewicz oraz Mariusz Magnuszewski, Arkadiusz Żakieta, Przemysław Smoliński (1)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: ;-)Treść komentarza: Konkurs był na Facebooku, a nie tutaj.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 09:03Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: ciekawa jestem czy ktos wygral zaproszenie na festiwal dmuchancow nic o tym nie pisza zadnej informacji jakis pic na wode fotomontazData dodania komentarza: 22.02.2025, 08:46Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: BronTreść komentarza: Czyli jest kasa do wydania i się robi takie "szkolenia"Data dodania komentarza: 21.02.2025, 23:04Źródło komentarza: Cenne wskazówki dla seniorów od strażaków. ZDJĘCIAAutor komentarza: zusTreść komentarza: Na jak długo te zmiany? Pan już też ma wiek emerytalny.Data dodania komentarza: 21.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w kędzierzyńsko-kozielskiej policjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Stanowiska rozdane ale czy coś się zmieni ? Raczej wątpie czyli dale brak patroli nocą, brak pieszych patroli dzień i nocą oraz brak zainteresowania dzielnicowych. Petenci dalej odprawiani do składania spraw w sądzie. Lecz pozostanie pozorowanie pracy i spanie po krzakach i mandatowanie za bzdury.Data dodania komentarza: 21.02.2025, 20:18Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w kędzierzyńsko-kozielskiej policji
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna