Każdy kto zdecyduje się na taką ścieżkę zawodową, może liczyć na stabilne zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i możliwość doskonalenia zawodowego, a także awansowania w stopniu i na stanowisku. Policjanci mają również prawo do dodatkowych świadczeń takich jak dofinansowanie do urlopu, zwrot kosztów dojazdu czy ekwiwalent za umundurowanie. To także możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby. Warto odwiedzić stronę BIP KPP Kędzierzyn-Koźle, by uzyskać więcej praktycznych informacji o naborze.
Ponadto jeśli chcecie dowiedzieć się jak wygląda służba w mundurze, skontaktujcie się z KPP, gdzie uzyskacie wszelkie odpowiedzi na zadawane pytania dot. pracy policjantów prewencji, drogówki i kryminalnych. Wcześniej należy skontaktować się telefonicznie pod nr 47 863 42 09.
Liczba osób planowych do przyjęcia do służby w Policji każdorazowo odzwierciedlać będzie poziom wakatów w poszczególnych jednostkach garnizonu opolskiego.
Terminy przyjęć do służby w Policji na 2022:
- 7 marca
- 7 czerwca
- 2 sierpnia
- 19 września
- 29 grudnia
Służbę w Policji może pełnić:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający z pełni praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;
- podległy szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
Ponadto w dniach 19-20 stycznia 2022 roku zaplanowano selekcję do Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu na stanowiska asystentów zespołu bojowego. Jednak, co istotne, kandydatami mogą być jedynie policjanci, którzy poddali się procedurze naboru do służby w Policji i ukończyli szkolenie zawodowe podstawowe. Osoby cywilne nie będą dopuszczone do procesu rekrutacji.
Policyjni kontrterroryści uczestniczą w złożonych i wymagających operacjach oraz najtrudniejszych realizacjach. Wkraczają do akcji tam, gdzie przestępcy nie mają ochoty poddać się bez walki. Dlatego też muszą cały czas podnosić swoje umiejętności. Jest to praca dla osób odpornych na stres, potrafiących pracować zespołowo i sprawnych fizycznie.
Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu powstał w kwietniu 2019 roku. To efekt wydzielenia osobnego pionu w Polskiej Policji - kontrterrorystów. Jednak opolscy komandosi mają 25-letnie doświadczenie m.in. w zwalczaniu najcięższych kategorii przestępstw oraz aktów terroryzmu. Policjanci uczestniczą w działaniach realizacyjnych, minersko-pirotechnicznych, ratowniczych oraz w sytuacjach wymagających użycia taktyki specjalnej lub specjalistycznego sprzętu. Mają ku temu odpowiednie przygotowanie oraz wyposażenie.
Szczegóły na temat rekrutacji dostępne są na stronie opolskiej Policji. Znajdziecie je TUTAJ
Napisz komentarz
Komentarze