Szczególne znaczenie ma tu diagnostyka laboratoryjna w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Badania można przeprowadzić w dni robocze w przychodniach SP ZOZ przy ul. Harcerskiej 11 (w godz. 7.00-10.00) oraz przy ul. 24 Kwietnia 7 (w godz. 7.30-11.00). Program zakłada realizację bezpłatnych badań diagnostycznych dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz tzw. pakietu wspólnego.
Przystąpić do badań można po samodzielnym wygenerowaniu tzw. e-skierowania. Następuje to po udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnej “Ankiecie 40 plus”. Można ją wypełnić za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub poprzez infolinię (tel. 22 735 39 53). Po wypełnieniu ankiety należy poczekać na e-skierowanie, dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta. Jeśli ktoś go nie posiada, otrzyma informację od konsultanta infolinii.
Aby ułatwić kontakt SP ZOZ uruchomił dodatkowe numery informacyjne: ul. Harcerska – 774062733 lub 774834311, a ul. 24 Kwietnia – 774062562.
Pomieszczenia w przychodniach, w których będzie można dokonać badań, są stosownie oznaczone. Punkty posiadają wygenerowane e-skierowania. Pacjent nie musi nic drukować lub pobierać z IKP. Wyniki badań będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta lub na stronie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Należy podkreślić, że ocena otrzymanych wyników spoczywa na pacjencie. Jeśli zauważy on, że wyniki badań diagnostycznych są poza określoną normą (podawana z boku każdego odczytu), to zalecany jest niezwłoczny kontakt w lekarzem w swojej placówce Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
- Posiadamy dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie laboratoryjne i doświadczony personel - informuje Ewelina Zmarzła-Wczasek, kierownik zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii w SP ZOZ. - Staramy się ze zrozumieniem i indywidualnie podchodzić do każdego pacjenta. Skutkuje to doskonałymi jakościowo i pewnymi pomiarami parametrów wskazanych do realizacji w ramach programu badaniach. Sprawdzenie swoich parametrów krwi i innych wskaźników diagnostycznych jest często pierwszym podstawowym markerem wielu chorób jak np. cukrzyca czy choroby nowotworowe. Warto zatem, szczególnie po okresie utrudnionego dostępu do specjalistów, zbadać swój organizm.
- Obecnie przyjmujemy około kilkunastu osób dziennie realizujących program badań. Zapraszamy państwa do przystąpienia do programu, zgodnie z hasłem "badamy się!" - zachęca Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.
Napisz komentarz
Komentarze