Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 08:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Motocykliści z Kędzierzyna-Koźla przewieźli pocztę okolicznościową w 100. rocznicę III powstania śląskiego

Setną rocznice III powstania śląskiego uczcili też filateliści z Kędzierzyna-Koźla i Poczta Polska, która wydała okolicznościowe walory filatelistyczne. 22 maja zorganizowano przewóz przesyłek, w którym uczestniczyli motocykliści z klubu Troopers of Highways MC Poland.
Przesyłka pocztowa

Setnej rocznicy III powstania śląskiego poświęcone są kartki okolicznościowe – wydane w nakładzie 350 sztuk, które zaprojektował Władysław Gębczyk, a także stemple i datowniki. 22 maja zorganizowano okolicznościowy przewóz przesyłek pocztą kolejowo-motocyklową na trasie: Gliwice - Kędzierzyn-Koźle - Góra św. Anny.

W sobotę przed południem walory filatelistyczne przewieziono pociągiem z Gliwic do Kędzierzyna, gdzie na dworcu odebrało je kilkunastu motocyklistów z klubu Troopers of Highways MC Poland. W drodze do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny kawalkada zatrzymała się w Urzędzie Pocztowym nr 4 przy ul. Judyma, gdzie kartki ostemplowano.

Przedsięwzięcie realizowały: Poczta Polska SA Region Sieci w Opolu, UP Kędzierzyn-Koźle 4, UP Leśnica, Region Sieci w Katowicach, UP Gliwice, Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Katowicach, Wojskowe Koło Filatelistów nr 33 oraz Miejskie Koło Filatelistów nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu, a także Klub Motocyklowy Troopers of Higways MC Poland. Projekt współfinansowany jest ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały „Nowa Gazeta Lokalna” oraz portal Lokalna24.

Więcej o walorach filatelistycznych na stronie: Poczty Polskiej.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alina 27.05.2021 19:19
Z Wikipedii: "Deklaracja na wierność narodowi i państwu polskiemu – element postępowania rehabilitacyjnego w stosunku do volksdeutschów w Polsce, po zakończeniu działań II wojny światowej. Zgodnie z zarządzeniem Ministra Ziem Odzyskanych z 6 kwietnia 1946 jako Polaków należało traktować osoby, które złożą wniosek o weryfikację, udowodnią pochodzenie polskie lub wykażą łączność z narodem polskim i złożą deklarację na wierność narodowi i państwu polskiemu." Inni mieszkańcy Ziem Odzyskanych byli deportowani do Niemiec. A więc zostali tylko ci, którzy chcieli i mogli być Polakami. To że ich potomkowie przeszli na "niemieckość" spowodowane było głównie przesłankami ekonomicznymi. Gierek pozwolił na tzw. łączenie rodzin a Niemcy z kolei dały tym ludziom czerwone paszporty. Polska przymykała i przymyka dalej oko na podwójne obywatelstwo. Te paszporty pozwalały na pobyt i pracę w Niemczech. Dawały prawo do różnych świadczeń - leczenie, pobyt w sanatoriach itp. Polska sama sobie zafundowała dzisiejszą "mniejszość niemiecką".

manfi 27.05.2021 17:41
czy ktoś mi wytłumaczy gdzie są potomkowie powstańców śląskich? większość ślązaków z okolic należy do mniejszości niemieckiej a na uroczystościach rocznicowych widzę górali albo lwowiaków. może faktycznie ta historia jest nie do końca zbadana i prawdziwa? kiedyś rozmawiałem ze starym ślązakiem który mi opowiadał że większość mieszkańców okolic Koźla głosowała za Niemcami i walczyli jako ochotnicy o swoje ziemie . Wygląda to tak jak historia z wielkim Polakiem M. Kopernikiem dzięki któremu jesteśmy dumni na cały świat. ale badając to głębiej ciężko wytłumaczyć czemu nie pisał po Polsku tylko po niemiecku i łacinie.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: anty onucaTreść komentarza: W Wołgogradzie też mają podobne pomysły.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 20:27Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: A może czasem lepiej nie informować o robieniu tak wiele dla tak niewielu...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:14Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Jaszcze nic tutaj nie pokazał...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:12Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025!Autor komentarza: z KoźlaTreść komentarza: Pomiędzy Zamkową a parkiem jest po deszczu bajoro, w słońcu kurz. Kilkanaście metrów. To droga "skrótowa" z Piastowskiej do Kraszewskiego, szczególna autostrada do budowlanki. Ludzie też chodzą, ale widocznie tacy nieważniData dodania komentarza: 22.12.2024, 14:50Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: dulcobisTreść komentarza: A nie można by zrobić hasła Zakochuj się? Takie permanentne bardziej.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 14:44Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: - Powiedz mi, po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 13:00Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywy
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna