1. Co zrobić z nieużywanymi książkami? Opcja pierwsza: oddaj je do biblioteki lub fundacji
2. Opcja druga: sprzedaj książki w Internecie
3. Opcja trzecia: umów się z antykwariatem bądź księgarnią internetową
Co zrobić z nieużywanymi książkami? Opcja pierwsza: oddaj je do biblioteki lub fundacji
Książki, które już przeczytaliśmy lub ich tematyka jest dla nas nieinteresująca możemy po prostu oddać, aby inni czytelnicy mogli z nich korzystać. Jeżeli nie wiemy, gdzie się udać w tym celu, najlepiej zacząć od lokalnej biblioteki i spytać, czy chcą tam przyjąć nasze książki. O ile w dużych miastach instytucje te z reguły nie mają problemu z dostępem do asortymentu, to na wsiach i w małych miasteczkach bibliotekarze powitają cię z otwartymi ramionami. W mniejszych miejscowościach z reguły nie brakuje chęci do promocji czytelnictwa wśród mieszkańców, ale brakuje – samych książek. Także biblioteki szkolne często zmagają się z brakiem oferty dla uczniów. Alternatywą jest oddanie książek do jednej z kilku działających w Polsce fundacji, które zajmują się promocją czytelnictwa wśród różnych grup społecznych.
Opcja druga: sprzedaj książki w Internecie
Jeżeli nie chcesz pozbywać się swojego drogocennego księgozbioru za darmo, to książki można też sprzedawać! Na licznych forach internetowych, w grupach w mediach społecznościowych czy na portalach sprzedażowych nie brakuje entuzjastów, którzy chętnie kupią twoje książki. Być może później, po ich przeczytaniu, sami postanowią je sprzedać, i w ten sposób twoja książka będzie mogła wędrować z rąk do rąk.
Opcja trzecia: umów się z antykwariatem bądź księgarnią internetową
Jeśli chcesz książek koniecznie pozbyć się szybko, a nie czekać, aż ktoś odpowie na twoje ogłoszenie w Internecie, warto jest umówić się z antykwariatem internetowym lub księgarnią sprzedającą używane książki. Wadą tradycyjnych antykwariatów jest to, że ich właściciele z reguły są zainteresowani tylko dużymi zbiorami liczącymi kilkaset książek, a często też są dość wybredni i mogą machnąć nosem na twój księgozbiór i nie zabrać go wcale.
Rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty księgarni SkupSzop. Na stronie https://skupszop.pl/ nie tylko kupisz używane książki, ale też sprzedasz swoje własne i to w bardzo wygodny sposób. Ich dokładną cenę poznasz jeszcze przed sprzedażą – po prostu wpisz na stronie numer ISBN książki, który znajduje się na jej odwrocie lub na stronie redakcyjnej, a cena wyświetli ci się na ekranie. Warunkiem jest, by książka była wydana po 2005 roku. Gdy po dodaniu kilku książek osiągniesz minimalny próg 40 zł będziesz mógł zatwierdzić transakcję, a w wybranym przez Ciebie terminie przyjedzie zupełnie darmowy kurier (można też wybrać własny transport i zwrot za przesyłkę od SkupSzopu). Pieniądze otrzymasz na konto bankowe, gdy tylko pracownicy księgarni otrzymają paczkę i zweryfikują jej zawartość.
SkupSzop to więc szybki i wygodny sposób sprzedaży książek. Co więcej, od niedawna można też z wypłaty zrezygnować i przekazać ją na cele charytatywne. W ten sposób twoje stare książki, z których nie miałeś już pożytku, mogą przyczynić się do odrobiny dobra!
Napisz komentarz
Komentarze