Reklama
sobota, 12 kwietnia 2025 10:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rusza nabór na stypendia „Marszałkowskie Talenty”

Reklama
Już od 15 stycznia osoby, zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami, mogą składać wnioski o stypendia Marszałka Województwa Opolskiego „Marszałkowskie Talenty”. To pieniądze na realizację konkretnych przedsięwzięć kulturalnych.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
  • Źródło: Urząd marszałkowski
Rusza nabór na stypendia „Marszałkowskie Talenty”
Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca i Agnieszka Kamińska

Jak mówi wicemarszałek województwa, ubiegły rok był niezwykle trudny także dla twórców i ludzi kultury. - Niemniej jednak mogliśmy nagradzać artystów z regionu, zdobywających sukcesy ogólnopolskie - dodaje, przypominając nagrody przyznane przez marszałka kilka tygodni temu młodym muzykom – Magdalenie "Meg" Krzemień i Jędrzejowi Skibie. - Nadal chcemy poszukiwać takich talentów, stąd już kolejny raz proponujemy stypendia ludziom kultury - mówi Zbigniew Kubalańca.

Reklama dotacje unijne dla firm

Marszałek dodaje, że w tym roku w budżecie województwa jest na ten cel 150 tysięcy złotych, co pozwoli przyznać stypendia w kwocie 7600 zł 19. osobom.

- Stypendia są dla osób zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami i przyznawane są na realizację określonego przedsięwzięcia odbywającego się na obszarze województwa opolskiego lub będącego istotnym dla jego mieszkańców - informuje wicemarszałek.

Stypendia będą przyznawane są w trzech kategoriach:

  1. na przedsięwzięcia związane z twórczością artystyczną w dziedzinach: muzyka, sztuki wizualne, taniec, literatura, teatr, film, twórczość ludowa;
  2. na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w dziedzinie edukacji i animacji kulturalnej oraz wspierania rozwoju kadr kultury;
  3. na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami.

Jak podkreśla Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UMWO, realizowane w ramach stypendium przedsięwzięcie powinno mieć charakter twórczy, artystyczny: - To oznacza, że przedmiotem stypendium nie może być działanie organizacyjno-produkcyjne, np. druk książki, nagranie i wyprodukowanie płyty czy produkcja i filmu czy spektaklu. Będziemy brać pod uwagę tworzenie, czyli np. skomponowanie i aranżację nowego utworu muzycznego; stworzenie oryginalnych prac plastycznych, napisanie scenariusza sztuki teatralnej czy dzieła literackiego.

Nabór wniosków potrwa od 15 stycznia do 25 lutego 2021 roku.

Wszystkie szczegóły można znaleźć: TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Monitoring tam trzeba zainstalować bo zaraz ten zabawki zniszczą. A pobliska policja ma to w d*pie...Data dodania komentarza: 11.04.2025, 17:00Źródło komentarza: Nowoczesny plac zabaw w zielonej scenerii. ZDJĘCIAAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Na biedną i inteligentną nie trafiło.....Data dodania komentarza: 11.04.2025, 16:56Źródło komentarza: Kobieta skuszona obietnicą szybkiego zysku – straciła blisko 200 tysięcy złotychAutor komentarza: ElektronikTreść komentarza: Mam zaszczyt być absolwentem technikum elektryczno- elektronicznego ówcześnie mieszczącego się w dzisiejszych zgliszczach. Szkoła do której najtrudniej było się dostać a jeszcze trudniej ukończyć. Już w III klasie korzystaliśmy z podręczników akademickich w zakresie automatyki i elektroniki. Cała klasa zdawała dodatkowo matematykę na maturze bo nie musieliśmy się do tego dodatkowo przygotowywać. Inżynierowie Starostka, Czerniachowski,Neumann i Leksza zorganizowali nam wiele nieprzespanych nocy ale dzisiaj... łezka w oku. Serdecznie pozdrawiam wszystkich absolwentów ZST i dawnych nauczycieli.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 16:37Źródło komentarza: „Hala Tysięczna” - czyli popularne blachowiańskie „baraki” - miała swój wojenny epizod. ZDJĘCIAAutor komentarza: Ślonski synekTreść komentarza: Wspaniała kuźnia kadr. Wyszło z niej wielu przyszłych inżynierów, realizują się w Polsce, Niemczech i na całym świecie. Stajnia dla koni za Niemca i stąd też ksywka jednego nauczyciela. Łącznik ze stołami do pingla. Ogrzewanie parowe i jego efekty dźwiękowe, codziennie szkolne bułki na przerwie. O piwnicach wiedzieliśmy, że są. Pisemko podziemne BARAKOWÓZ, mam 1 egzemplarz. Kiedyś to było.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:53Źródło komentarza: „Hala Tysięczna” - czyli popularne blachowiańskie „baraki” - miała swój wojenny epizod. ZDJĘCIAAutor komentarza: hahaTreść komentarza: jakiś lokalny gawędziarz dorobił legendę do baraku który dawno temu powinien być rozebranyData dodania komentarza: 11.04.2025, 12:16Źródło komentarza: „Hala Tysięczna” - czyli popularne blachowiańskie „baraki” - miała swój wojenny epizod. ZDJĘCIA R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: My w PiS udzieliliśmy 250.000 wiz w różnych placówkach dyplomatycznych. A prezydent Andrzej Duda słusznie blokuje odwołanie tych ambasadorów z placówek. My w PiS ubogaciliśmy kraj elitarnymi przedstawicielami wielu krajów i jednej religii, co już widać w miastach w trakcie Ramadanu.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 23:58Źródło komentarza: Nowa dyrektor ICSO „Blachownia” i plany współpracy z miastem
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna