Projekty uchwał w sprawie zamiaru likwidacji placówek – poza nazwami miejscowości, w których znajdują się szkoły – są identyczne.
Zgodnie z każdym z projektów uchwał zamiar likwidacji placówek podejmuje się z końcem roku szkolnego 2018/2019, a wójta gminy “zobowiązuje się i upoważnia (…) do dokonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia likwidacji, w szczególności do poinformowania rodziców uczniów (…) oraz Opolskiego Kuratora Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły oraz do wystąpienia do Opolskiego Kuratora Oświaty o opinię w sprawie likwidacji szkoły.”
W IV sesji rady gminy Cisek z 28 stycznia uczestniczyło spore grono obrońców szkół planowanych do likwidacji. Wśród nich przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców uczniów szkół w Landzmierzu i Roszowickim Lesie, a także prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu Anna Zielińska.
Większością głosów przyjęto uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Roszowickim Lesie.
Na 30 stycznia zwołano sesję nadzwyczajną. Głosowano tylko nad jednym projektem uchwały. Większość radnych podjęła uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia szkoły w Landzmierzu w szkołę filialną o strukturze organizacyjnej klas I-III, podporządkowaną organizacyjnie PSP w Cisku. Głosowanie nie nad "zamiarem likwidacji", a nad "zamiarem przekształcenia" było pokłosiem propozycji radnego Alojzego Ketzlera z sesji z 28 stycznia. Wówczas to z porządku obrad zdjęto głosowanie nad projektem uchwały o "zamiarze likwidacji" placówki w Landzmierzu. Za zdjęciem z obrad głosowania nad projektem uchwały w sprawie "zamiaru likwidacji" było ośmiu radnych, przeciw siedmiu.
Szerzej w 5. nr. "Lokalnej", który ukaże się 5 lutego.
Napisz komentarz
Komentarze