Uroczysta gala otwarcia miała miejsce w Katolickim Domu Kultury św. Józefa. Spotkanie poprowadziła Natalia Kopeć-Panek. W wydarzeniu wzięli udział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady, ks. dr Adam Kopeć, pełnomocnik Komitetu, a przede wszystkim – 205 uczestników i ich opiekunów z różnych zakątków kraju. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Diecezją Sandomierską.
Wybór Sandomierza jako miejsca finału podkreśla duchowe i kulturowe znaczenie miasta, które od wieków było ważnym ośrodkiem religijnym. Tegoroczna edycja prestiżowego konkursu odbywała się pod hasłem „Świętowanie i odpusty w Kościele katolickim”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół średnich z całej Polski – wszyscy zwycięzcy etapów diecezjalnych. Zakres materiału obejmował m.in. Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, dokumenty papieskie oraz Kodeks Prawa Kanonicznego. Damian doskonale poradził sobie w tym wymagającym wyzwaniu.
– Damian uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Teologii Katolickiej – Sandomierz 2025! Wygrał także indeksy na wiele ciekawych uczelni i kierunków studiów, m.in. na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz uczelnie wyższe w Łodzi, Lublinie i Olsztynie – przekazała z dumą jego nauczycielka religii, Magdalena Chylińska, prosto z Sandomierza.
Kozielski ogólniak z radością przyjął informację o sukcesie swojego ucznia. - Społeczność "Sienkiewicza" serdecznie gratuluje naszemu Mistrzowi i jego pani profesor Magdalenie - czytamy w gratulacjach opublikowanych przez szkołę.
Warto podkreślić, że udział Damiana w finale Olimpiady był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców I LO, która pokryła część kosztów związanych z wyjazdem do Sandomierza.
Napisz komentarz
Komentarze