Reklama
środa, 12 marca 2025 02:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie bezpośrednie połączenie kolejowe z Brzegu do Wisły Głębce przez Kędzierzyn-Koźle!

Bardzo dobra wiadomość dla podróżnych z naszego miasta. Od lutego 2025 roku przez POLREGIO uruchomiony zostanie nowy pociąg relacji: Brzeg – Opole – Kędzierzyn-Koźle – Rybnik – Strumień-Chybie-Skoczów – Ustroń-Wisła Głębce.
Będzie bezpośrednie połączenie kolejowe z Brzegu do Wisły Głębce przez Kędzierzyn-Koźle!

Źródło: Foto: POLREGIO

Pociąg ma się nazywać "Malinka" i będzie kursował w lutym 2025 codziennie, w związku z feriami zimowymi. Natomiast od marca 2025 roku tylko w weekendy. 

W lutym wyjazd z Brzegu będzie następował o godz. 8.52 przyjazd do Wisły Głębce o godz. 11.51. Pojedzie zatem 3 godziny. Od marca start będzie o godz. 6.52. Powrót do Brzegu o godz. 16.02 z Głębiec, a przyjazd do Brzegu o godz. 19.06. 

Od marca 2025 roku będzie to taka sama godzina.

Kursy do Wisły będą realizowane pociągiem Impuls, gdzie łączna liczba miejsc siedzących i stojących oscyluje wokół 300.

Foto: POLREGIO
Foto: POLREGIO

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rad 30.12.2024 20:47
Jakiś czas temu podsuwałem pomysł takiego połączenia po tej samej trasie Koleją Dolnośląskim, tylko kurs miał by się zaczynać w Wrocławiu. Najważniejsze w tym jest że cała trasa jest z elektryfikowana i można użyć etz , ale chyba nie byli zainteresowani. Zawsze można z Wrocka do Brzegu jakimś regionalnym podjechać byle dobrze by był skomplikowany.

Nirvana 28.12.2024 08:34
Wspaniałą wiadomość,wraca Wisła!!! Tyle lat czekało nasze miasto na połączenie z Wisłą i będzie można znowu pociągiem dojechać do Wisły!

Miki 28.12.2024 06:51
Najciekawsze w tym połączeniu jest to że czas przejazdu z brzegu do kk (ok 100km ) to ok 35min a z kk do wisly (ok120km ) to ok 2 godz.

Robert L. 29.12.2024 18:11
Nie wszystkie linie kolejowe są już po gruntownych remontach. Środki UE są, PKP robi co może by remontować setki km i blokować 500m.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Z KoźlaTreść komentarza: Na Rynku było miejsce nie głośne. Kawa i inne napoje, rozmowy... trochę muzyki. Bardzo przeszkadzało. Wybranym. Bardzo. I zamknięte Z Wyspy slychać w całym Koźlu. Pokazują czego słuchać. Miasto możliwości uczy muzykiData dodania komentarza: 11.03.2025, 23:49Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: psychiatraTreść komentarza: Panie Dep czy pan się dobrze czuje ? Czy wie pan gdzie się znajduje ? Ile pan pije ?Data dodania komentarza: 11.03.2025, 23:22Źródło komentarza: W kozielskim zakładzie karnym nie ma już więźniów. Budynek od kilku tygodni jest pusty R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Dom Starców - kolejna odsłona. My w PiS ustami Jarosława szanujemy ludzi w sile wieku, którym wszystko przeszkadza, a szczególnie uśmiechnięta Polska. Ludziom starszym przeszkadza, że ktoś może z dzieciakami albo młodzieniec z wybranką PO prostu się zabawić, zrelaksować się po tygodniu płacenia podatków na zgnuśniałych emerytów. Dlatego Jarosław sam wypowiedział swymi złotymi ustami sentencję do starszej niepełnosprawnej pani: "Proszę nas popierać, a nie przeszkadzać". I DOBRZE, bo nie może tak być, że 300m od zabudowań ktoś może organizować imprezę i się bawić, ma być spokój jak w muzeum starców.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 20:51Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: M.RTreść komentarza: Czyli impreza raz na dwa tygodnie z kawiarnią czynna od rana do wieczora to tylko droga do bankructwa każdego kolejnego przedsiębiorcyData dodania komentarza: 11.03.2025, 19:25Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: M.RTreść komentarza: Czyli impreza raz na dwa tygodnie z kawiarnią czynna od rana do wieczora to tylko droga do bankructwa każdego kolejnego przedsiębiorcyData dodania komentarza: 11.03.2025, 19:24Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Z tylu obiektu szpitalnego jest stara kotłownia. Czemu nikt z ZOZ-u nie pomyśli by zaadoptować owy budynek ? Jako garaże dla karetek a wyższą kondygnację jako pokoje dla personelu i gabinet lekarsko-zabiegowy w celu przyjmowania pacjentów z lekkimi urazami (coś na wzór byłego pogotowia z ulicy Piastowskiej) by nie blokowali izby przyjęć i SOR-u.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 17:57Źródło komentarza: Kolejne pieniądze dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie otrzymamy 65 milionów złotych
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna