Reklama
poniedziałek, 4 listopada 2024 18:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nagrodą w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Winiarskich były trzy wycieczki na Węgry. ZDJĘCIA

Powróćmy jeszcze na chwilę do tegorocznych XII Dni Wina, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu.
Nagrodą w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Winiarskich były trzy wycieczki na Węgry. ZDJĘCIA

Impreza przygotowana z myślą o miłośnikach szlachetnego trunku, smacznej i zdrowej żywności oraz niezapomnianych artystycznych doznań, drugi rok z rzędu gościła na terenie przyległym do Dworku Komorno w gminie Reńska Wieś. Przypomnijmy w tym roku przewidzianą na cały weekend imprezę połączono z Gminnym Świętem Plonów.

Na miejscu, poza szlachetnym trunkiem, można było nabyć: wyśmienite sery, oleje, a nawet hiszpańskie wędliny i oliwki. Winiarze przyjechali nie tylko z Opolszczyzny, czy też z innych regionów Polski, ale także ze Słowacji i Węgier. Pojawiło się około 10 stoisk winiarskich.

Niedzielna część wydarzenia stała pod znakiem zawodów winiarskich. Przygotowano różne konkurencje, wbrew pozorom niezwiązane wyłącznie z degustacją wina.

- Nie trzeba być znawcą tego szlachetnego trunku, żeby wziąć udział w konkursie. Warto skorzystać z tej okazji, tym bardziej, że nagrody są naprawdę ciekawe - zapowiadał jeszcze przed imprezą jej pomysłodawca, czyli większycki przedsiębiorca i producent wina Waldemar Wczasek.

Już w trakcie święta okazało się, że tą nagrodą są trzy wycieczki na Węgry.

- W drugi dzień imprezy zorganizowaliśmy coś zupełnie nowego, a mianowicie I Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Winiarskich. Brzmi poważnie, ale tak naprawdę były to gry i zabawy związane z winiarstwem. Pomysł na taką olimpiadę zrodził się w mojej głowie już rok temu - przyznaje Waldemar Wczasek. - Zebrałem ekipę sędziów, moich znajomych. Usiedliśmy i wymyśliliśmy siedem konkurencji. Później czekaliśmy już tylko na zgłoszenia uczestników. W pierwszy dzień imprezy zgłosiły się dwie osoby, ale następnego dnia namówiliśmy kolejnych trzynastu uczestników, którzy ruszyli w konkury. Rozstawiliśmy stoiska, a wśród konkurencji znalazły się między innymi: slalom z lampkami, była degustacja wina w ciemno, precyzyjne lanie wina, rozpoznawanie aromatów szlachetnego trunku itp. Każdy zawodnik brał udział we wszystkich konkurencjach i był oceniany przez sędziego. Następnie wszystkie punkty były sumowane i udało nam się wyłonić troje laureatów, nagrodzonych medalami podczas uroczystej dekoracji. Zmagania te wygrały trzy panie i dzięki temu w nagrodę będą się mogły wybrać na Węgry. Planujemy wyjazd na weekend od piątku do niedzieli, a wycieczkę z udziałem zwycięzców zorganizuje komitet konkursowy. Poza degustacją win, planujemy też odwiedzić Budapeszt.

Rywalizację w gronie piętnastu osób wygrała Kamila Stochmiałek, drugie miejsce zajęła Aleksandra Czerner, a trzecia pozycja przypadła Joannie Jasienkiewicz.  

- Wyszło to wszystko bardzo fajnie i w przyszłym roku powtórzymy winiarską olimpiadę. Podsumowując, dopisała pogoda i frekwencja, która była rekordowa. Mieliśmy nawet gości spoza naszego województwa, bo z Wrocławia i Katowic. Wszystko przebiegło sprawnie, bez problemów, a ludzie byli naprawdę zadowoleni i chętnie korzystali ze wszystkich atrakcji. Impreza rozrasta się z każdym rokiem, co bardzo nas cieszy i jak najbardziej będzie ona kontynuowana - zapewnia Waldemar Wczasek. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych A Autor komentarza: HansTreść komentarza: "Biedny" Niemiec rozpoczął wojnę, a potem uciekał, bo tyle krzywd zdążył w parę lat wyrządzić, że dobrze wiedział, iż wreszcie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Ale i tak zdążył wywieźć kilkadziesiąt pociągów zagrabionych dzieł sztuki, złota i innych kosztowności, których do dziś nie oddał okradzionym narodom. Smutna prawda...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:05Źródło komentarza: Archeologiczna ciekawostka, czyli kozielskie czółno i toporki neolityczne. ZDJĘCIAAutor komentarza: stawikTreść komentarza: Muszą dojechać, przecież nie będą targać tych skrzynek z piwem z parkingu.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 14:05Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: RuchTreść komentarza: Może morsy zadbały by jeszcze o otoczenie dębowej i nie wjeżdżały na zakaz pod samą plaże.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:43Źródło komentarza: Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle zainaugurowały sezon. ZDJĘCIAAutor komentarza: Ja kaziaTreść komentarza: Może ktoś zajmie się "cudem" XXI wieku tj.kontenerami zardzewiałymi przy stadionie koźle i między biedronką a Lidlem i hałdami śmieci pod nimi.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 12:15Źródło komentarza: Likwidacja kolejnych koczowisk w kędzierzyńskich lasach!Autor komentarza: ZzzzTreść komentarza: Gdzie to ranczo w Kędzierzynie Koźlu?Tylko dlaczego" ranczo"?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 11:41Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama